Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polska Rada Biznes przyznała Nagrody im. Jana Wejcherta

Zwycięzcami drugiej edycji Nagrody PRB im. Jana Wejcherta zostali Paweł Buszmen, Rafał Brzoska i Mariusz Andrukiewicz. Laureatem nagrody specjalnej został Wojciech Sobieraj. Kapituła konkursu wyłoniła laureatów spośród 118 kandydatów.

Paweł Buszman, współzałożyciel Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, American Heart of Poland S.A otrzymał nagrodę w kategorii „Sukces”. Kapituła wyróżniła go za prowadzenie  działalności badawczo-rozwojowej wspierającej polski przemysł medyczny i wdrażanie nowoczesnych technologii do praktyki klinicznej, za inwestowanie w naukę, dzielenie się wiedzą oraz tworzenie edukacyjnych, naukowych szans dla przyszłych specjalistów.

W kategorii „Wizja i innowacje” nagrodę otrzymał Rafal Brzoska, Prezes Zarządu Integer.pl S.A. Kapituła wyróżniła go za pomysł i odwagę w przekraczaniu granic, których nikt do tej pory nie przekroczył. Jego historia przypomina amerykański sen – swoją karierę rozpoczynał od roznoszenia ulotek. Jak każdy innowator, wyprzedza swój czas.

Umiejętność łączenia działalności społecznie użytecznej z komercyjną Mariusza Andrukiewicza została doceniona i wyróżniona przez Kapitułę w kategorii „Działalność społeczna”. Współtwórca i Prezes Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem”, twórca marki WellDone Dobre Rzeczy został nagrodzony za propagowanie jasnej wizji przedsiębiorstwa społecznego, za kształtowanie tolerancyjnych i odpowiedzialnych postaw za siebie i społeczeństwo.

Nagroda specjalna
jest przyznawana za wybitne osiągnięcia lub całokształt działalności biznesowej, społecznej. W drugiej edycji nagrodę przyznano Wojciechowi Sobierajowi prezesowi Alior Banku za wprowadzenie nowej jakości i kultury w wyjątkowo trudnej i  konkurencyjnej branży.

Polska Rada Biznesu jest organizacją, skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce. Nagrody im. Jana Wejcherta (zmarły w 2009 roku Jan Wejchert był współzałożycielem Grupy ITI i stacji TVN) PRB przyznała w tym roku po raz drugi. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych oraz statuetki, będące repliką rzeźby Alexandry Wejchert.


Źródło: Polska Rada Biznesu


dodano: 2013-04-26 10:26:04