Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polskie multinedialne show na otwarcie targów CeBIT

Podczas oficjalnego otwarcia targów teleinformatycznych CeBIT, które odbyło się 4 marca br. strona polska zaprezentowała multimedialne show, które zostało w zgodnej opinii uczestników ceremonii okrzyknięte najlepszą prezentacją kraju partnerskiego w historii targów.

Interaktywne show na zlecenie PARP przygotowało studio Platige Image, które do współpracy zaprosiło firmy Plastic I Juice oraz performera L.U.C i producenta muzyki elektronicznej Nativizm'a. Pokaz łączył wiele obszarów sztuki i nauki; w jego tworzeniu uczestniczyli graficy i programiści, specjaliści odpowiadający za animację komputerową i kompozytorzy muzyki.

Motywem przewodnim pokazu była historia gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskiego sektora gamingowego, przedstawiająca kolejne stadia jego rozwoju, począwszy od 8-bitowych klasyków, po zaawansowane produkcje.

Podczas show artyści miksując muzykę na żywo, sterowali generowanymi w czasie rzeczywistym obrazami. Reżyserem projektu był Rafał Wojtunik (Platige Image), natomiast za reżyserię animacji odpowiadał Michał Dwojak (Juice).

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i artystycznych udało się zabrać widzów w sentymentalną dla wielu z nich podróż, przedstawiającą bogatą historię rodzimego sektora gier oraz ukazującą Polskę jako kraj utalentowanych ludzi, zgodnie z hasłem polskiego udziału w targach CeBIT: „TalentIT people”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polskich i niemieckich władz państwowych, przedstawiciele Komisji Europejskiej, członkowie rządu Dolnej Saksonii i władze Hanoweru, reprezentanci izb branżowych, przedstawiciele zarządu Deutsche Messe oraz przedsiębiorcy i wystawcy.

Źródło: PARP


dodano: 2013-03-12 09:05:19