Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polskie sukcesy naukowe i innowacje na łamach Biuletynu

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przygotował drugą edycję Biuletynu, którego celem jest zaprezentowanie zagranicznej społeczności naukowców, przedsiębiorców, innowatorów polskiego potencjału naukowego i innowacyjnego oraz polskich sukcesów w programie Horyzont 2020. Publikacja w języku angielskim, wydawana jest co kilka miesięcy i dostępna jest na anglojęzycznej stronie KPK PB UE.

Mimo trwającego lata, nie jesteśmy na wakacjach i uczestniczymy w dyskusji na temat przyszłości badań i innowacji w Unii Europejskiej. W związku z tym w drugim numerze Biuletynu zamieszczamy materiały dotyczące wizji przyszłego programu ramowego. Przedstawiamy streszczenie polskiego stanowiska dotyczącego przyszłego 9. Programu Ramowego. Publikujemy rozmowę z prof. Lucyną A. Woźniak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz polskim przedstawicielem europejskiej Grupy Wysokiego Szczebla – High Level Group on maximising impact of EU Research and Innovation Programmes.

Ponadto przedstawiamy aktualne informacje dotyczące polskich sukcesów w programie Horyzont 2020. Prezentujemy m.in. projekty realizowane przez polskie miasta, a także zestawienie 10 małych i średnich przedsiębiorstw oraz 10 dużych firm, które w ostatnich miesiącach uzyskały granty z Horyzontu 2020 na realizację swoich projektów badawczo-rozwojowych. Zachęcamy do przeczytania wywiadów z przedstawicielami tych najlepszych firm. W Biuletynie pokazujemy także, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla zagranicznych naukowców. Mówią o tym naukowców z Indii, Japonii czy Holandii, którzy wybrali nasz kraj, by tu realizować swoje badania naukowe.

Publikacja dostępna jest na anglojęzycznej stronie KPK PB UE pod linkiem http://en.kpk.gov.pl/bulletin/ (Bulletin No. 2)


Źródło: Polska Akademia Nauk


dodano: 2017-07-20 06:52:32