Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polsko-Greckie Forum Gospodarcze

– Grecja jest ważnym partnerem gospodarczym Polski i zajmuje siódme miejsce wśród zagranicznych inwestorów – powiedział wicepremier Piechociński podczas Polsko-Greckiego Forum Gospodarczego z udziałem prezydentów Polski i Grecji. Podkreślił także, że w ubiegłym roku nasze wzajemne obroty handlowe przekroczyły wartość 507 mln euro. Spotkanie odbyło się 8 lipca 2013 r. w Warszawie.

Wicepremier Piechociński odniósł się również do wyzwań stojących przed całą Unią Europejską.
Kryzys w strefie euro, wolniejszy wzrost gospodarczy oraz rosnące bezrobocie powodują, że priorytetem gospodarczym UE staje się zrównoważona polityka przemysłowa. Jest ona głównym motorem wzrostu gospodarczego i gwarancją utrzymania miejsc pracy w Europie i w Polsce.

Prezydent RP Bronisław Komorowski zabierając głos zwrócił uwagę na rolę jednolitego rynku w kształtowaniu przewag konkurencyjnych.
Szukając źródeł wzrostu, powinniśmy likwidować bariery ograniczające dostęp do poszczególnych rynków narodowych. Dotyczy to zwłaszcza usług, które generuje ponad 70 proc. PKB Unii, dając zatrudnienie ponad 72 proc. jej mieszkańców.

Z kolei prezydent Grecji Karolos Papoulias, w swoim przemówieniu podkreślił, że polscy i greccy przedsiębiorcy otwierają drogę do coraz bliższej współpracy pomiędzy oboma krajami. – Liczę, że dzisiejsze forum przyczyni się do jeszcze większego zacieśnienia naszych relacji.
 
***
Organizatorem Polsko-Greckiego Forum Gospodarczego było Ministerstwo Gospodarki, Ambasada Grecji w Warszawie oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


dodano: 2013-07-09 10:52:46