Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pomorskie Sztormy

Pomorskie Sztormy, to wyróżnienie przyznawane od 2005 roku wybranym osobom i instytucjom z Pomorza. Plebiscyt organizowany jest przez redakcję trójmiejskiego działu „Gazety Wyborczej" i samorząd województwa pomorskiego. W tym roku przyznano aż 11 statuetek w 4 kategoriach: sport, kultura, biznes oraz pomorskie EuroInspiracje dla najlepszych osób, wydarzeń, inwestycji i firm z Pomorza w 2018 roku.O czterech zwycięzcach zadecydowali czytelnicy „Gazety Wyborczej" w drodze głosowania. Pozostałe statuetki przyznały kapituły złożone z dziennikarzy i niezależnych ekspertów. Wręczenie nagród odbyło się 27 marca 2019 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni.

– Jedyna pewna na tym świecie jest nieustająca zmiana, a Pomorzanie w tej zmianie potrafią się odnaleźć
– powiedział wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski. – Pomorze się zmienia, Pomorze się nie poddaje, Pomorze biegnie. Dzisiejszy wiczór będzie dowodem na to, że potrafimy się odnaleźć w różnorodności naszego regionu i z tej różnorodności kulturalnej czy gospodarczej potrafimy czerpać – dodał.

Sztormy w kategorii Biznes

Pierwsze trzy statuetki Pomorskich Sztormów 2018 wręczono w kategorii biznes. Pierwsza nagroda powędrowała do Młodej Firmy Roku. Kapituła przyznała ją gdyńskiej firmie Pelixar, która opracowała rozwiązanie, jakie pomoże w walce ze smogiem. Ich „antysmogowy dorn" jest przeznaczony do pomiarów powietrza i jest w stanie dokładnie zlokalizować źródło szkodliwej emisji.

W kategorii Firma Roku, decyzją kapituły plebiscytu, statuetka Sztormów powędrowała do firmy Invicta – firmy medycznej, która specjalizuje się w leczeniu niepłodności. Invicta realizuje program dofinansowania procedury zapłodnienia in vitro m.in. w Warszawie, Gdańsku i Chojnicach.

W kategorii Inwestycja Roku zwycięzcę wybrali czytelnicy „Gazety Wyborczej" poprzez głosowanie. Spośród 10 najważniejszych pomorskich inwestycji 2018 roku najwięcej głosów zdobył most na Wyspę Sobieszewską.

Super Sztorm dla ECS

Z okazji 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej organizatorzy Pomorskich Sztormów postanowili przyznać dodatkową nagrodę – Super Sztorm Piętnastolecia. Zostało nim uhonorowane Europejskie Centrum Solidarności, jako inwestycja, która powstała m.in. dzięki funduszom europejskim i najbardziej wpisała się w krajobraz Pomorza.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska


dodano: 2019-04-02 07:01:15