Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Porozumienie o współpracy polegające na wspieraniu przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności


Agencja Rozwoju Przemysłu SA i Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju gospodarczego i zachęcanie do inwestowania na terenach  Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Inicjatywa wpisuje się  w strategię ARP SA, polegającą na wspieraniu przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności.


25 lipca 2018 r. na terenie Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu SA a Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego SA. Podpisali je Leszek Rożdzeński, pełnomocnik zarządu ds. kontrahentów z ARP i Mariusz Bednarz, prezes zarządu RARR.

Spółki będą realizować projekty polegające na łączeniu możliwości inwestycyjnych. Inicjatywa wpisuje się w założenia Polskiej Strefy Inwestycji, której celem są komplementarne działania wspierające wzrost konkurencyjności gospodarki. Na mocy podpisanego porozumienia firmy będą udostępniać informacje o możliwościach inwestycyjnych w połączeniu z finansowaniem ARP.

Agencja Rozwoju Przemysłu oferuje szeroki zakres wsparcia obejmujący ofertę specjalnych stref ekonomicznych EURO-PARK WISŁOSAN i EURO-PARK MIELEC, doradztwo inwestycyjne i instrumenty finansowe. Agencja Rozwoju Przemysłu od 2005 roku udzieliła przedsiębiorcom finansowania na łączną kwotę ponad 4,5 mld zł. Wśród beneficjentów pożyczek są zarówno firmy publiczne jak i prywatne z ponad 20 branż.

Zgodnie z porozumieniem spółki będą także podejmować działania polegające na pozyskaniu nowych inwestorów i wymieniać się doświadczeniami związanymi z gospodarczymi inwestycjami.


Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu


dodano: 2018-07-31 06:41:43