Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Potencjalny premier

Prezes Jarosław Kaczyński, zgodnie z sobotnią zapowiedzią, dzisiaj oficjalnie ogłosił profesora Piotra Glińskiego kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na potencjalnego szefa rządu. Podkreślił, że: - To człowiek o wysokiej pozycji naukowej i bardzo wysokich kompetencjach.

Profesor Piotr Gliński ma 58 lat, jest socjologiem od lat związanym z Instytutem Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, jest też kierownikiem Zakładu Socjologii Struktur Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.
W latach 2005-2011 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. W pracy naukowej specjalizuje się w badaniu ruchów społecznych, socjologii kultury i społeczeństwa obywatelskiego, a także w kwestiach społecznych aspektów ochrony środowiska.

Kandydat PiS na premiera przedstawił pięć zadań dla nowego rządu: zastąpienie gabinetu Donalda Tuska rządem ekspertów; natychmiastowe wprowadzenie w życie decyzji przeciwdziałających kryzysowi gospodarki, państwa i społeczeństwa; sprawne administrowanie krajem; przedstawienie wizji rozwojowej Polski oraz strategii wprowadzania niezbędnych, długofalowych reform; zmiana stylu uprawiania polityki w Polsce - by była ona „uczciwą rozmową o dobru wspólnym”, Polsce i Polakach.


dodano: 2012-10-01 16:41:28