Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Powstał Klub Liderów Przyszłości

W miniony czwartek (17 lipca 2014) odbyło się w Warszawie pierwsze spotkanie Klubu Liderów Przyszłości. Jego członkowie zostali wyłonieni w ramach programu „25/25. Młodzi liderzy na start”, odbywającego się pod patronatem Władysława Kosiniak-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej.

Projekt realizuje Magazyn „Teraz Polska”, który przeprowadził cykl debat pod wspólnym tytułem „25/25. Młodzi liderzy na start”. Zaproszeni eksperci wytypowali 25 młodych liderów, którzy mają największą szansę uzyskać wpływ na kierunek rozwoju Polski w następnym ćwierćwieczu i pociągnąć za sobą swoje pokolenia.

W roku rocznicy 25-lecia wolnej Polski, wśród wielu bilansów i podsumowań, brakuje głosu co dalej z tą Polską? Chcieliśmy ten wielogłos wspomnieniowy uzupełnić o ten mówiący o przyszłości i wskazać wśród młodego pokolenia, liderów, którzy niebawem będą w stanie, nie tylko nie zaprzepaścić tego dziedzictwa, ale przede wszystkim nadać nową jakość  i dynamikę w rozwoju Polski – mówił na spotkaniu Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Wśród 25 Liderów Przyszłości znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Adam Bodnar, Janusz Bujnicki, Rafał Brzoska, Joanna Erbel, Agata Etmanowicz, Katarzyna Gierczak Grupińska, Łukasz Hardt, Leszek Jażdżewski, Olga Kozierowska, Sebastian Kulczyk, Artur Kurasiński, Wojciech Kuśpik, Dorota Masłowska, Łukasz Misiukanis, Grzegorz Piątek, Patrycja Piekutowska, Wojciech Przybylski, Michał Sadowski, Tomasz Sadzyński, Maria Seweryn, Kamila Sidor, Agnieszka Skala, Paweł Sroczyński, Sławomir Sierakowski, Darek Żuk.Laureaci odebrali oficjalne odznaczenia i postanowili zawiązać Klub Liderów Przyszłości, jako forum tworzenia idei istotnych dla rozwoju Polski, wypracowania wspólnego głosu w najważniejszych kwestiach dot. rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, czy krystalizowania przedsięwzięć istotnych dla rozwoju Polski. Klub powstał w otwartej formule, a lista członków-założycieli może się powiększać w zależności od działalności i dokonań innych liderów.

– Każdy z nas, dziś wyróżnionych jest człowiekiem, który ciężką pracą doszedł do określonych rezultatów w swojej dziedzinie, często związanej z promocją Polski (czy  poprzez kulturę,  naukę czy biznes). Nikt z nas nie jest już na początku drogi, ale w mocnym momencie swojej kariery zawodowej. To daje ogromną szansę, że nasz wspólny głos będzie się liczyć. Musimy przekonać ludzi, jak bardzo istotna jest korelacja i synergia wspólnego działania – powiedziała Patrycja Piekutowska, wybitna skrzypaczka, Liderka Przyszłości.


Źródło: Materiały prasowe
dodano: 2014-07-18 14:34:36