Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pracodawcy RP promują aktywność kobiet w biznesie


„Kierunek – Kobieta Biznesu” to nowa platforma Pracodawców RP, która będzie inspirować kobiety do rozwijania przedsiębiorczości oraz budowania ich mocnej pozycji w biznesie. Na spotkaniu inauguracyjnym platformy, które odbyło się w siedzibie Pracodawców RP, Prezydent Andrzej Malinowski podkreślał, że u podstaw idei powołania platformy wcale nie leży równouprawnienie.


Bo kobietom nie trzeba dziś robić miejsca w biznesie. – Wam się to miejsce należy. Ono jest dla was od zawsze i nikt poza wami go zająć nie może – mówił dr Andrzej Malinowski. – Cieszę się, że Pracodawcy RP stworzą miejsce dla spotkań kobiet biznesu. Dzielcie się wiedzą, wymieniajcie pomysłami, wspierajcie. Korzyści odniosą z tego wszyscy – zaznaczył.

– Cel działania platformy musi być dostosowany do potrzeb. Żeby poznać potrzeby, chcemy przeprowadzić badanie, szczególnie wśród studentek z mniejszych ośrodków akademickich – mówiła Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, przewodnicząca platformy.

Badanie będzie przeprowadzone w najbliższych miesiącach przez renomowaną agencję badawczą.

– Na tej podstawie chcemy poznać diagnozę problemu – czy studentki myślą o swojej karierze; czy ją planują świadomie czy rozwijają na etapie studiów czy odkładają to na czas po studiach – tłumaczyła Agnieszka Kłos.

Badanie będzie podstawą do zaplanowania dalszych działań platformy. Inicjatorki akcji chcą m.in. dotrzeć do mniejszych ośrodków akademickich i zaprosić studentki do uczestnictwa w konkursie, w którym nagrodą są praktyki letnie w dużych instytucjach i firmach. Będą one wsparte dodatkowo indywidualnym mentoringiem liderek biznesu, czyli kobiet zaangażowanych w działanie platformy.

Zdaniem Moniki Borzdyńskiej, dyrektor ds. komunikacji i marketingu PGE Narodowy kobiety w biznesie zaczynają się wspierać i nawiązywać ze sobą biznesowe relacje.

– Przede wszystkim powinnyśmy się wspierać w wielopłaszczyznowych działaniach. Nawiązywanie relacji jest szczególnie ważne w biznesie, bo tych przenikających się płaszczyzn jest bardzo wiele. My kobiety doskonale się rozumiemy, więc myślę, że podejmiemy wiele wartościowych działań – podkreślała Monika Borzdyńska.

– Najbardziej przekonującym argumentem jest spotkanie z kobietą, która poradziła sobie z wyzwaniami działalności biznesowej, z godzeniem życia zawodowego z życiem rodzinnym – dodała Agnieszka Bernecka, dyrektor strategiczny Pracodawców Ziemi Lubelskiej. – Takie przykłady pozwalają młodym kobietom uwierzyć w to, że też sobie poradzą – mówiła.dodano: 2018-12-10 05:10:21