Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przedsiębiorcy z całego świata na Mazowszu

W dniach 15-17 czerwca br. Samorząd Mazowsza jest gospodarzem XXI Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii. W uroczystym otwarciu udział wziął marszałek Adam Struzik. Współpraca województwa z Polonią – czyli przedsiębiorcami działającymi praktycznie na całym świecie – oznacza otwarcie na nowe technologie i rynki, co jest szczególnie ważne dla sektora średnich i małych firm. Jest to także warunek służący rozwojowi Mazowsza i krajowej gospodarki.– Władze samorządowe doceniają wszelką aktywność, której celem jest wspieranie przedsiębiorczości, budowanie dobrego klimatu biznesowego, ułatwianie wymiany handlowej i tworzenie dobrych warunków współpracy. Oprócz przedsiębiorców krajowych w bieżącym roku w wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele biznesu z ponad 30 państw z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji. Osobiście cieszę się, że Konferencja Gospodarcza Polonii stała się elementem międzynarodowego programu gospodarczego na Mazowszu, co również przyczynia się do promocji województwa. Jest to także ważne w kontekście 20. rocznicy wejścia w życie ustawy wprowadzającej w Polsce nowy podział administracyjny, dzięki której powstało województwo mazowieckie. Dziś Mazowsze jest liderem rozwoju gospodarczego całej Europy, nie tylko jej części środkowo-wschodniej – mówił marszałek Adam Struzik.

Konferencję organizuje Fundacja Polonia Gospodarcza Świata, która docenia województwo mazowieckie za jego dynamiczny rozwój i wielki potencjał do podjęcia współpracy z partnerami ze środowisk gospodarczych Polonii. Dlatego też samorząd województwa jest partnerem strategicznym XXI konferencji.

Światowe Konferencje Gospodarcze Polonii to spotkania zachęcające przyjeżdżających z całego świata przedstawicieli biznesu polonijnego do współpracy z firmami lokalnymi. Uczestnikami konferencji są reprezentujący kilkadziesiąt krajów – przedsiębiorcy polonijni i przedstawiciele krajowi, przedstawiciele rządu i samorządu, znane postaci życia gospodarczego, reprezentanci izb przemysłowo-handlowych z kraju i zagranicy, managerowie firm, szefowie instytucji finansowych, przedstawiciele świata nauki i kultury, przedstawiciele dyplomacji gospodarczej oraz media. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentowała zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Aleksandra Hanzel.


Źródło: UMWM / Urszula Sabak-Gąska


dodano: 2019-06-17 06:54:43