Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przedsiębiorcze kobiety

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju odbyła się konferencja „Przedsiębiorcze kobiety". Do Warszawy przyjechało blisko 200 kobiet z całej Polski. To osoby, które odniosły sukces, pracując w biznesie i administracji. – Połowa kierownictwa i 60 proc. kadry dyrektorskiej w naszym resorcie, to kobiety. Mając te dane i patrząc na wypełnioną salę, nie mam wątpliwości, że administracja i przedsiębiorczość są kobietami – powiedział podczas konferencji minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Musimy się pięknie różnić i mądrze współpracować. A my kobiety dalej będziemy przebijać te szklane sufity, które są jeszcze nad nami – zapewniła wiceminister inwestycji i rozwoju oraz pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Andżelika Możdżanowska, inicjatorka całego przedsięwzięcia.

W pierwszym panelu dyskusyjnym „Kobieca miara sukcesu” kobiety, zajmujące na co dzień wysokie stanowiska w różnych branżach, opowiadały o swoich doświadczeniach zawodowych, w tym także o współpracy z mężczyznami.

W drugim panelu „Kobieca wyprawa na podbój świata”, kobiety które z sukcesem założyły własny biznes przy wsparciu funduszy europejskich, podzieliły się swoimi doświadczeniami. Natomiast mowę motywacyjną dla kobiet biznesu wygłosiła dziennikarka i działaczka społeczna Olga Kozierowska.

Zgodnie z raportem „Polski biznes silny kobietami”, opartym na badaniu International Business Report przeprowadzonym w 2018 roku przez Grant Thornton, kobiety stanowią 34 proc. wśród ogółu senior menedżerów w polskich dużych i średnich przedsiębiorstwach – czyli wyższej kadry kierowniczej. Średnia dla UE wyniosła jedynie 27 proc., a dla świata 24 proc. Najlepiej w Europie wypadły dwa kraje bałtyckie – Litwa i Estonia (36 proc.), a ex aequo z nami uplasowały się Włochy (34 proc.). Badanie przeprowadziła firma Millward Brown na zlecenie Grant Thornton International wśród 10 tys. właścicieli i menedżerów średnich i dużych firm w 33 krajach. W Polsce ankieta objęła 200 firm.


Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju


dodano: 2019-03-07 06:38:19