Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przewodnik dla MŚP po Jednolitym Rynku Cyfrowym

Prace Komisji Europejskiej nad stworzeniem Jednolitego Rynku Cyfrowego weszły w decydującą fazę. Co czeka polskich przedsiębiorców, którzy myślą o podboju rynków państw Unii Europejskiej? Jaki wpływ na ich sukces będzie miała umiejętność wykorzystywania technologii cyfrowych? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w wydanym "Przewodniku po Jednolitym Rynku Cyfrowym dla MŚP"

Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się:
  • co to jest gospodarka cyfrowa,
  • na czym będzie polegał Jednolity Rynek Cyfrowy,
  • w jakich obszarach działalności gospodarczej można się spodziewać zmian przepisów,
  • jakie szanse dla rozwoju biznesu powstaną w wyniku zniesienia kolejnych barier w ramach rynku wewnętrznego UE,
  • jakie technologie cyfrowe można wykorzystać, by zwiększyć sprzedaż,
  • na co trzeba szczególnie uważać, sprzedając z wykorzystaniem technologii cyfrowych na rynku wewnętrznym UE, przede wszystkim w odniesieniu do danych osobowych klientów oraz odpowiedzialności posprzedażowej.
"Przewodnik po Jednolitym Rynku Cyfrowym dla MŚP" do pobrania na stronie DELab UW. Jego autorami są: dr hab. K. Śledziewska, dr hab. R. Włoch, dr M. Słok-Wódkowska, J. Mazur, M. Paliński, M. Syliwoniuk.

Zaproszenie

Oddział Mazowieckiego Towarzystwa Informatycznego PTI we współpracy z DELab UW zaprasza 21 marca br. (wtorek) do Klubu Informatyka, gdzie podjęte zostaną zagadnienia strategii Komisji Europejskiej na rzecz utworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego. JRC to pakiet inicjatyw, których celem jest zniesienie większości ograniczeń w transgranicznym handlu internetowym. JRC powinien ułatwić konsumentom i firmom dostęp do produktów i usług internetowych w obszarze całej Unii Europejskiej, a także poprawić warunki rozwoju sieci i usług cyfrowych oraz zdynamizować wzrost europejskiej gospodarki cyfrowej.

Na najbliższym spotkaniu Klubu Informatyka zaprezentowane zostaną następujące tematy:
  • Wyzwania Jednolitego Rynku Cyfrowego. Po co Europie Jednolity Rynek Cyfrowy? Jak Polska może na nim zyskać? – dr hab. Katarzyna Śledziewska
  • Strategia na rzecz Jednolitego Rynku Cyfrowego. Co czeka polskich przedsiębiorców, którzy myślą o podboju rynków państw Unii Europejskiej? Czy są gotowi na Jednolity Rynek Cyfrowy? – Katarzyna Wiśniewska–Rosik
  • Prawo w starciu z technologią Jakie wyzwania prawne czekają nas  w ramach prac nad Jednolitym Rynkiem Cyfrowym? – Joanna Mazur.
Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych, wszystkich którzy chcą wziąć udział, proszeni są o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mejlowym omaz@poczta.pl. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, w sali 256 o godzinie 18:30.

Źródło: DELab UW

dodano: 2017-03-20 06:48:10