Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przyjmowanie wniosków zakończone

107 wniosków o przyznanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP wpłynęło w bieżącej, X edycji konkursu. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Innowacyjność. Do 16 marca 2012 roku zaproszone instytucje mogły zgłosić po jednym kandydacie w czterech kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka.
    W tym roku  wpłynęło 105 wniosków, tj. znacznie więcej niż w IX edycji Nagrody Gospodarczej. Liczba wniosków może wzrosnąć, ponieważ o ich przyjęciu decyduje data wysłania (termin upłynął 16 marca br.). W ubiegłym roku prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o kontynuacji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w formule odpowiadającej aktualnej sytuacji gospodarczej. Wcześniejsze osiem edycji odbyło się w latach 1998-2005.
    Kolejnym etapem bieżącej edycji nagrody będzie posiedzenie Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która zbierze się 8 maja 2012 roku, aby wskazać po trzy firmy nominowane w każdej kategorii. Następnie Kapituła przedstawi listę nominowanych Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie Nagród planowane jest na 29 maja 2012 roku podczas Gali w Poznaniu organizowanej wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.
Fot. Łukasz Kamiński / prezydent.pl

dodano: 2012-03-29 15:25:13