Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Raport Specjalny „Computerworld TOP-200”

W Ministerstwie Gospodarki odbyła się 26 czerwca 2014 r. prezentacja kolejnego raportu „Computerworld TOP-200”. Podczas debaty przedstawiono perspektywy rynku teleinformatycznego w Polsce, rozwój systemów IT w firmach z kluczowych obszarów gospodarki. Poruszono również temat sprawnej e-administracji. W debacie wzięli udział Dariusz Bogdan, podsekretarz stanu w MG, prezesi i menedżerowie firm IT w Polsce, przedstawiciele świata nauki, reprezentanci izb branżowych oraz administracji publicznej.Wiceminister Bogdan omówił najważniejsze cele związane z promocją sektora ICT. – Z roku na rok polskie firmy decydują się na zakup rodzimego oprogramowania i usług informatycznych. Dlatego tak ważne jest wsparcie ich w tych wyborach – powiedział. Zaznaczył również, że gospodarka, w szczególności administracja publiczna i sektor MSP, wykazują nadal niskie nasycenie technologiami ICT, co daje z kolei przestrzeń rozwoju i wzrostu sektora.

W tegorocznym raporcie odnotowano, że przychody w firm informatycznych działających w Polsce wzrosły w 2013 r. o 17 proc. W głównym rankingu sklasyfikowano firmy, których przychody ze sprzedaży rozwiązań IT przekraczają milion złotych. W tegorocznym zestawieniu jest ich 301 (w edycji z 2013 r. znalazło się 271).


Raport Specjalny Computerworld TOP-200 jest podsumowaniem wyników branży ICT w kraju za dany rok. Na wydawnictwo składają się analizy, rankingi i opisy największych firm ICT działających w Polsce.

W raporcie znajdą Państwo odpowiedzi na następujące pytania:
  • Czy rynek ICT na dobre wyszedł z kryzysu? Jakie są perspektywy na kolejny rok?
  • Czyja strategia okazała się najlepsza? A czyja najgorsza?
  • Jakie firmy najskuteczniej rozwijają kanały sprzedaży, i jak to robią?
  • W których sektorach gospodarki firmy ICT zanotowały największe wzrosty przychodów?
  • Jak kształtuje się sytuacja firm, będących Twoją bezpośrednią konkurencją? Czym jest spowodowana?
  • Kto jest obecnie wiodącym dostawcą w poszczególnych niszach rynku?
  • Jakie są aktualne potrzeby rozwoju systemów IT w firmach?
Źródło: Ministerstwo Gospodarki


dodano: 2014-06-26 17:21:04