Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Recepta na optymalizację zysku


"Recepta na optymalizację zysku" to temat seminarium, które odbyło się 25 czerwca 2013 r. w Ministerstwie Gospodarki. Uczestnicy spotkania, z udziałem wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana, skoncentrowali swoją uwagę na sytuacji przedsiębiorców na polskim rynku, sposobach na zwiększenie zysku oraz perspektywach rozwoju MSP w obecnej sytuacji gospodarczej
.

Wiceminister Bogdan powiedział między innymi, że sektor MSP stanowi 99 proc. wszystkich firm oraz wypracowuje niemal połowę PKB i podkreślił: - Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, polscy przedsiębiorcy dobrze radzą sobie zarówno na krajowym, jak i światowym rynku.

Wiceminister przypomniał także, że w Ministerstwie Gospodarki opracowana została Polityka Nowej Szansy, poświęcona zagadnieniom związanym z restrukturyzacją firmy. Jej celem jest wsparcie przedsiębiorstw w utrzymaniu się na rynku, jak również ułatwienie podejmowania kolejnej działalności gospodarczej tym, którzy doznali porażki biznesowej. - Każdy przedsiębiorca powinien otrzymać szansę rozpoczęcia działalności od nowa i odzyskać wiarę, że biznes może być skuteczny – zaznaczył wiceminister.

Podczas seminarium wiceminister Dariusz Bogdan wręczył także godła firmom wyróżnionym w Programie Firma Przyjazna Klientowi. Ministerstwo Gospodarki sprawuje patronat nad programem i wraz z Fundacją Obserwatorium Zarządzania było organizatorem seminarium.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


dodano: 2013-06-26 12:18:51