Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Region nauk ścisłych


Blisko tysiąc dwustu uczniów i trzydzieścioro sześcioro nauczycieli z dwunastu szkół województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczy od września w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekcie edukacyjnym „Region Nauk Ścisłych II – edukacja przyszłości”. Na ten cel przeznaczono prawie 3 miliony złotych.

 

– „Region Nauk Ścisłych II – edukacja przyszłości” to druga edycja realizowanego z powodzeniem w ubiegłych latach projektu edukacyjnego. Jego celem jest wdrożenie wysokiej jakości edukacji przygotowującej do rozwoju społecznego i gospodarczego regionu w liceach i technikach  województwa kujawsko-pomorskiego poprzez rozwój kompetencji kluczowych uczniów, kompetencji nauczycieli i pracowników pedagogicznych – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
„Region Nauk ścisłych II – edukacja przyszłości” to projekt partnerski realizowany przez samorząd województwa w kooperacji z sześcioma partnerami:
  • Gmina Miasta Brodnica
  • Powiat Golubsko-Dobrzyński
  • Powiat Grudziądzki
  • Gmina Miasto Włocławek
  • Gmina Barcin
  • Powiat Tucholski
Uczniowie liceów i techników, do których skierowany jest program, otrzymają wsparcie w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, niezbędnych na rynku pracy; skorzystają m.in. z fachowego doradztwa edukacyjno-zawodowego, warsztatów naukowych, zajęć kół naukowo-technicznych, kursów języka angielskiego i wakacyjnych obozów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dla nauczycieli i pracowników pedagogicznych ze szkół objętych projektem zaplanowano szkolenia w zakresie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych oraz kreatywnych metod pracy z uczniem. Ponadto szkolne pracownie informatyczne i matematyczne zostaną wyposażone w sprzęt TIK i nowoczesne pomoce dydaktyczne.
 
Źródło: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. Fot. Mikołaj Kuras
 

dodano: 2018-10-02 06:21:20