Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rekordowy rok Lotosu Oil

Lotos Oil SA zanotował w 2012 roku najlepsze w historii wyniki sprzedaży eksportowej. Do odbiorców w 50 krajach trafiło ponad 19 tysięcy ton wyrobów gotowych. To 12 proc. więcej niż w rekordowym 2011 r. W ciągu ostatnich dwóch lat eksport zwiększył sprzedaż o 29 proc.

Najwyższy wzrost sprzedaży odnotowano na rynku ukraińskim (o 19 proc. więcej). Zupełnie nieoczekiwanie o 14 proc. wzrosła również sprzedaż na rynkach afrykańskich i azjatyckich. Między innymi w Nigerii i Maroku.

- Dyr. Cezary Kogucik podkreśla, że sprzedaż dotyczy wyrobów gotowych, sprzedawanych pod własnymi markami. W przypadku olejów półsyntetycznych wzrost sprzedaży wyniósł 28 proc., a olejów syntetycznych aż 79 proc. Na bardzo dobrym poziomie utrzymuje się również sprzedaż olejów mineralnych i cieczy hydraulicznych.

Natomiast Jacek Matracki, dyrektor handlowy spółki zwraca uwagę, że źródłem sukcesu jest konsekwencja w rozwoju, wysoka jakość produktów, bliskie kontakty z dystrybutorami i wsparcie techniczne, na jakie mogą oni liczyć ze strony spółki. – Nasi doradcy z Serwisu Olejowego stale konsultują dziesiątki kontrahentów w Czechach, Rosji, Azerbejdżanie, Irlandii, Szwecji czy Ukrainie – dodaje dyr. Matracki

Te wymierne efekty działalności w ciągu ostatnich 4 lat sprawiły, że spółka trzykrotnie była nagradzana tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki.


dodano: 2013-01-12 19:33:05