Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rodzinny Weekend na targach w Poznaniu

Dzisiaj, 6 października, w Poznaniu rozpoczyna się Poznań Game Arena – największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które w ubiegłym roku odwiedziło ponad 70 tys. gości. Natomiast w sobotę (7 października) wystartuje na targach Rodzinny Weekend, który łączy w sobie trzy wydarzenia – Happy Baby, Hobby oraz Aqua&ZOO. Polecamy udział w najważniejszych punktach programu targów.


 • Otwarcie targów
  Poznań Game Arena  - 6 października (piątek), godz. 12.00 na scenie TWITCH, pawilon 6A

 • Game Industry Conference 2017
  start 6 października, godz. 13:00, pawilon 15 –  największa w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier. W sobotę prelekcje rozpoczną się o godzinie 10.00, natomiast w niedzielę o 11.00. Oprócz paneli dyskusyjnych GIC to także targi pracy GeekCareers. Wszystko o GIC.

 • Podpisanie przez organizacje branżowe deklaracji związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier
  6 października (piątek) godz. 16:00, w pawilonie 15 (pawilon Game Industry Conference), sala 0.A (poziom 0). Podczas Poznań Game Arena oraz Game Industry Conference dojdzie do podpisania wspólnej deklaracji przez organizacje branżowe z krajów naszego regionu. Deklaracja dotyczy zacieśnienia współpracy, w tym prowadzenie stałej dyskusji i w miarę możliwości zajmowania wspólnego stanowiska w sprawach związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier, szczególnie na poziomie Unii Europejskiej. Deklaracja zostanie podpisana przez przedstawicieli fundacji Indie Games Polska oraz organizacji branżowych z Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Mołdawii. Inicjatywa jest otwarta na kolejne organizacje z całej Europy.  W uroczystości podpisania deklaracji weźmie udział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paweł Lewandowski.

 • Finał Cosplay Arena
  8 października godz. 12:00 na scenie TWITCH, pawilon 6A. Cosplay łączy tworzenie przebrań oraz odrywanie ról postaci z gier. Podczas PGA&MODECOM Cosplay Show 2017 zaprezentuje się 30 profesjonalnych cosplayerów, którzy powalczą o nagrody. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

 • Finał Mistrzostw Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych
  8 października godz. 13:30 – 14:30, pawilon 3. Na torze o wymiarach 30 na 18 metrów już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10. Oprócz tego fani motoryzacji będą mogli zobaczyć model KIA Ceed uczestniczący w wyścigach Kia Motors Race.
Ponadto na Scenie Rodzinnego Weekendu (3A) znajdą się konkursy, pokazy baletowe, warsztaty cyrkowe, koncerty i zabawy. Szczegóły pod adresem Rodzinny Weekend.


dodano: 2017-10-06 07:44:58