Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rusza program „Ambasador Jakości”


Exact Systems uruchamia program ambasadorski skierowany do studentów największych uczelni technicznych w Polsce. Ambasadorem może zostać osoba aktywnie działająca w organizacjach studenckich, nastawiona na rozwój swoich kompetencji i zdobycie doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 trwa do 25 października br. w całej Polsce, m.in. w Bielsku-Białej, Gliwicach, Legnicy, Lublinie, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu.


– Już od kilku lat aktywnie angażujemy się w inicjatywy na rzecz współpracy świata nauki ze światem biznesu. Poprzez Szkołę Jakości, którą do tej pory ukończyło już ponad 1000 osób, dzielimy się z jej uczestnikami posiadaną wiedzą ekspercką w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego. Poprzez współpracę z naszym partnerem naukowym Politechniką Częstochowską, zwiększamy potencjał badawczy uczelni i mamy wkład w powstające na niej prace dyplomowe i badania naukowe. Natomiast, poprzez program ambasadorski chcemy łączyć studentów z naszymi miejscami pracy. Ambasadorzy Jakości z jednej strony będą reprezentować Exact Systems na swoich uczelniach i pomagać swoim kolegom w postawieniu pierwszych kroków w branży motoryzacyjnej, z drugiej zaś uzyskają unikalną możliwość skorzystania z wielu warsztatów i szkoleń podnoszących ich kwalifikacje
– mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems SA.

Miejsce dla ludzi z pasją

„Ambasador Jakości” Exact Systems to rozwiązanie, którego celem jest połączenie świata biznesu ze środowiskiem akademickim. Program skierowany jest głównie do studentów uczelni technicznych w Polsce. Do roli Ambasadora powoływane są osoby aktywnie działające w organizacjach studenckich, ambitne, pełne pozytywnej energii, otwarte na kontakt z ludźmi. Takie, które poszukują możliwości rozwoju swoich zainteresowań, pogłębiania wiedzy i chętnie dzielą się nią z innymi. Program „Ambasador Jakości” trwa 8 miesięcy – od października do końca maja. W trakcie programu uczestnik weźmie udział w spotkaniach Ambasadorów, konferencjach branżowych i eventach firmowych.

– Program ambasadorski, który uruchamiamy, ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości marki Exact Systems, ale także stworzenie możliwości rozwinięcia swoich umiejętności i kompetencji organizacyjno-promocyjnych, które są obecnie wysoko cenione na rynku pracy. Współpraca z nami to często pierwszy szczebel w drabinie kariery zawodowej. Ambasador pozna specyfikę pracy w firmie o międzynarodowych strukturach jak również zweryfikuje i uzupełni wiedzę akademicką o prawdziwe doświadczenia zawodowe. Co więcej, uczestnictwo w programie to także unikalna szansa na promocję własnej osoby – mówi Anna Kauf-Mazurek, koordynatorka programu „Ambasador Jakości” w Exact Systems.

Rola Ambasadora Jakości

Ambasador Jakości Exact Systems poprzez swoje działania ma za zadanie docierać do studentów oraz promować markę. W szczególności do jego obowiązków będą należały: organizacja spotkań ze studentami i przedstawienie im możliwości podjęcia często pierwszej pracy w automotive, promowanie firmy Exact Systems podczas wydarzeń studenckich oraz doradztwo w zakresie podjęcia współpracy z Exact Systems. W zamian będzie miał możliwość uczestnictwa w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Exact Systems, zapozna się ze środowiskiem zawodowym w branży motoryzacyjnej, a na koniec otrzyma certyfikat uczestnictwa Programu „Ambasador Jakości” Exact Systems. Ponadto każdy uczestnik programu będzie otrzymywać comiesięczne stypendium finansowe.

Nabór na rok 2017/2018 już ruszył

Na rok akademicki 2017/2018 Exact Systems poszukuje Ambasadorów Jakości w całej Polsce. W szczególności poszukiwani są jednak studenci, którzy będą reprezentować firmę w tych miastach, w których Exact Systems prowadzi najbardziej aktywną działalność biznesową. Są to:
  • Gliwice – Politechnika Śląska        
  • Wrocław – Politechnika Wrocławska        
  • Poznań – Politechnika Poznańska                
  • Lublin – Politechnika Lubelska                    
  • Opole – Politechnika Opolska       
  • Bielsko-Biała – Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej                
  • Legnica – Politechnika Wrocławska – Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Legnicy
Studenci zainteresowani uczestnictwem w programie „Ambasador Jakości” mogą już zgłaszać swoje kandydatury. Wystarczy przedstawić swoją osobę w ciekawy sposób w niekonwencjonalnej formie np. poprzez zdjęcie, film, prezentację czy animację i przesłać je pod adres 
anna.kauf-mazurek@exactsystems.pl.
Rekrutacja trwa do 25 października br. Więcej informacji o programie na stronie Exact Systems.

Program pilotażowy na Politechnice Częstochowskiej


W maju br. Exact Systems uruchomił pilotaż programu ambasadorskiego na Politechnice Częstochowskiej. Pierwszym Ambasadorem Jakości został Karol Dobrakowski, były student i doktorant tej uczelni.

– Funkcję Ambasadora Jakości dla Grupy Exact Systems objąłem z kilku powodów. Po pierwsze, znam tę firmę bardzo dobrze, ponieważ od lat współdziała z Politechniką Częstochowską, z którą jestem związany. Po drugie, wiedziałem, że nawiązanie takiej współpracy pozwoli mi na poznanie ciekawych ludzi pełnych pomysłów i pasji. Wreszcie, dzięki programowi mogłem rozwinąć swoją wiedzę o motoryzacji i pracy w międzynarodowym środowisku. Jestem przekonany, że objęcie tej funkcji to świetny start kariery zawodowej, co potwierdzają też inni zaangażowani w program studenci. Bez wątpienia bycie Ambasadorem Jakości popłaca – powiedział Karol Dobrakowski, Ambasador Jakości Exact Systems.


Źródło: Exact Systems SA – lider branży kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej w Polsce.


dodano: 2017-09-22 11:15:42