Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rusza sopocki IX Europejski Kongres Finansowy

Już w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca br., przedstawiciele rządu, firm działających na rynku finansowym, a także uznani eksperci, wspólnie zainaugurują IX Europejski Kongres Finansowy (EKF). Kolejna edycja wydarzenia, będzie poświęcona zbliżającemu się nieuchronnie spowolnieniu wzrostu gospodarczego oraz wyzwaniom i ryzykom, z którymi przyjdzie zmierzyć się sektorowi finansowemu i gospodarce. Motywem przewodnim sopockiego wydarzenia, będzie pytanie „Jak żyć w czasach niepewności”.

Podczas paneli tematycznych uczestnicy zastanowią się nad wnioskami płynącymi z doświadczeń ostatnich dziesięcioleci, które powinniśmy wykorzystać do budowy stabilnej przyszłości gospodarczej Polski i Europy. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją EKF-u objął Polski Fundusz Rozwoju.

Europejski Kongres Finansowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń na polskim i europejskim rynku finansowym. Wyróżnikiem Kongresu jest jego, uznany przez szerokie gremia ekspertów, dorobek merytoryczny – „Rekomendacje EKF”, czyli postulaty, które uczestnicy spotkania przekazują regulatorom rynku finansowego, administracji państwowej oraz odpowiednim instytucjom unijnym, a także studia i ekspertyzy związane 
z możliwościami ich praktycznej realizacji.

Jak co roku, uczestnikami Europejskiego Kongresu Finansowego będą przedstawiciele rządu, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, decydenci kształtujący politykę gospodarczą, a także wybitni eksperci ze świata nauki i przedstawiciele największych firm doradczych z Polski i zagranicy. W  sesji otwarcia wystąpią goście specjalni: profesor Nouriel Roubini oraz Nikhil Rathi, prezes londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Drugiego dnia Ajay Banga, prezes i dyrektor generalny Mastercard.

Głównym zadaniem IX Europejskiego Kongresu Finansowego będzie odpowiedź na coraz liczniej i głośniej pojawiające się opinie o zbliżającym się nieuchronnie spowolnieniu wzrostu gospodarczego. Podczas tegorocznego Kongresu uczestnicy będą też dyskutowali na temat Brexitu, wizji dekoniunktury, rewolucji technologicznej w finansach, hazardu moralnego na rynku finansowym, odpowiedzialnej bankowości, green finance, rozwoju rynku kapitałowego oraz finansowania nieruchomości.

W programie tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego nie zabraknie sesji, które cieszyły się zainteresowaniem w ubiegłym roku:
  • Makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla polskiej gospodarki – edycja czerwiec 2019
  • Mapa wyzwań technologicznych dla sektora bankowego
  • Mapa wyzwań przed sektorem bankowym.
IX Europejski Kongres Finansowy, podobnie jak w latach poprzednich, podejmie dyskusję o tym co istotne, aby przyszłość finansów, była stabilna, nowoczesna i sprawiedliwa. Kongres odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w sopockim Hotelu Sheraton. Więcej informacji o tym wydarzeniu, jego programie i uczestnikach na stronie:  www.efcongress.com.

Źródło: Biuro prasowe EKF


dodano: 2019-05-31 06:28:47