Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ruszył CV Festival

26 sierpnia wystartował CV Festival, akcja platformy rekrutacyjnej Talentuno. W trakcie trwającego dwa tygodnie wydarzenia, każdy będzie miał możliwość zarobienia nawet 1000 zł, jednocześnie pomagając swoim znajomym znaleźć wymarzoną pracę. Platforma oparta na crowdsourcingu chce zmienić oblicze rynku rekrutacji w Polsce, angażując rekruterów-freelancerów, czyli osoby polecające swoich znajomych do pracy.Na nietypową akcję zdecydował się start-up Talentuno, który w tym roku wszedł do Polski. Podczas CV Festival, za każdą rekomendację, bez względu na to, czy zakończy się ona udaną rekrutacją czy nie, platforma wypłaca 50 zł. Dzięki tej akcji, w szybki i łatwy sposób można zarobić nawet 1000 zł, gdyż każdy uczestnik może polecić do 20 osób.

– Nie istnieje wiele sposobów na zarobienie 1000 zł w krótkim czasie. Jako Talentuno chcemy wykorzystać okres wakacji, ponieważ wiemy, że właśnie w tym momencie, wielu osobom przyda się dodatkowe kieszonkowe, np. na wyjazd na jeden z kultowych festiwali muzycznych. Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić młodych ludzi i pracowników do zapoznania się z naszą platformą, która może okazać się świetnym sposobem na dodatkowy zarobek – mówi Peter Balazsik, prezes i współzałożyciel Talentuno.

W akcji można wziąć udział z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym momencie trwania CV Festival. Wystarczy zarejestrować się jako MatchMaker na platformie, kliknąć w „Mój profil”, a następnie użyć funkcji „Dodaj nowego kandydata”, by przesłać CV jednej lub kilku osób, które spełniają trzy podstawowe warunki: CV musi należeć do osoby, która wyraża zgodę na rejestrację na platformie, mieszka na terenie UE i zna angielski na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Za każdy przesłany dokument, po dokładnej weryfikacji zgody i danych kandydata, w ciągu 10 dni zostanie wypłacone wynagrodzenie. Polecenie znajomych do pracy poprzez platformę może okazać się początkiem rozwoju ich kariery – zwiększy ich szanse na otrzymanie korzystnych ofert pracy od firm, które już korzystają z Talentuno.

– Mamy bardzo ambitne plany w stosunku do rynku polskiego. Kampania CV Festival to sposób na dotarcie z informacją o naszej platformie do szerokiego grona potencjalnych MatchMakerów. Dla niektórych, może to stać się źródłem dodatkowego zarobku, a nawet podstawową formą utrzymania, gdyż oprócz gwarantowanej zapłaty za każde CV, polecający zarabia nawet do 2100 zł prowizji, jeżeli jego kandydat zostanie zatrudniony – podkreśla Peter Balazsik, prezes i współzałożyciel Talentuno.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce systematycznie spada i jest stosunkowo niska. Jednak w marcu 2019 r. liczba wolnych miejsc w firmach zatrudniających co najmniej jedną osobę wynosiła 142,5 tys. i była większa o 3,3 tys. niż w grudniu poprzedniego roku. Ponadto, nieobsadzonych pozostawało 30,7 tys. nowo utworzonych miejsc pracy. Wobec tego pozyskanie kompetentnych pracowników do firmy staje się coraz trudniejsze i bardziej kosztowne. CV odpowiednich kandydatów jest tym samym bardzo pożądane.


Źródło: Talentuno


dodano: 2019-08-27 06:26:53