Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ruszył konkurs Polski Produkt Przyszłości

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają przedsiębiorców do udziału w XX jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Celem konkursu Polski Produkt Przyszłości jest rozwój firmy, promocja i umiędzynarodowienie najbardziej innowacyjnych produktów i technologii wytworzonych w Polsce.W dziewiętnastoletniej historii konkursu zgłoszono ponad 800 innowacyjnych projektów. Były to nowości z różnych obszarów techniki, m.in. z branży: medycznej, farmaceutycznej, elektronicznej, chemicznej. Kapituła konkursu nagrodziła dotychczas 49 projektów, a ponad 100 przyznała wyróżnienia.
 
Uczestnikami konkursu mogą być jednostki naukowe, przedsiębiorcy i konsorcja jednostek naukowych z przedsiębiorcami, prowadzące działalność na terenie Polski. Warunkiem przystąpienia jest przedstawienie nowego, innowacyjnego produktu (wyrobu lub technologii) w jednej z trzech kategorii:
  • produkt przyszłości jednostki naukowej,
  • produkt przyszłości przedsiębiorcy,
  • produkt przyszłości wspólny jednostki naukowej i przedsiębiorcy.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone produkty, które:
  • zostały doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (produkt niewdrożony),
    albo
  • zostały wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego (produkt wdrożony).
W każdej kategorii przyznawana jest jedna nagroda oraz maksymalnie cztery wyróżnienia. Termin składania wniosków mija 6 października br. o godz. 16:30. Szczegóły na stronie konkursu.

Źródło: NCBR i PARP


dodano: 2017-09-06 08:19:29