Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ruszyła nowa edycja Wsparcia prawnego dla startupów

Masz startup? Kancelarie udzielą Ci indywidualnego wsparcia prawnego o wartości do 25 tys. zł. 30 maja ruszył nabór wniosków. Prawnicy siedmiu renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia.Fachowa pomoc dla startupów jest szczególnie cenna m.in. przy zawieraniu umowy inwestycyjnej oraz umów regulujących szczegóły współpracy z kontrahentami. W ramach pomocy prawnej można będzie również uzyskać pomoc w zakresie przygotowania startupu do analizy legal due-diligence, co pozwoli przyspieszyć proces negocjacji z inwestorem.

W tegorocznej edycji konkursu na wsparcie prawne dla start-upów przewidziano łącznie 1 mln zł, a pomoc będzie świadczona przez następujące kancelarie prawne:
  • Kancelaria Prawna Jacek Bajorek
  • Destrier Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Mateusz Zreda
  • Lawmore Sp. z o.o.
  • Konieczny Wierzbicki 
Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
  • Konsorcjum Doniec Górecki & Partnerzy S.K i Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Sp.p.
  • Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni
Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
  • Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp.k.
O wsparcie mogą ubiegać się startupy – mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż pięć lat. Istotnym warunkiem udziału jest dysponowanie listem intencyjnym od inwestora wykazującego zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Program jest  finansowany ze środków budżetu państwa. Wnioskujący nie muszą wykazywać wkładu własnego, jeśli wartość wybranych przez nich usług nie przekroczy kwoty maksymalnego dofinansowania, czyli 25 tys. zł.

Nabór wniosków potrwa do wyczerpania środków lub do 30 września 2019 r.


Źródło: PARP. Więcej informacji na stronie: Wsparcie prawne dla startupów


dodano: 2019-06-03 07:23:37