Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ruszyła rejestracja na siódmą edycję EFNI w Sopocie

Od 1 czerwca można rejestrować się na siódme Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu". W dniach 27-29 września br. dyskusje Forum toczyć się będą wokół trzech głównych kontekstów: globalnego, europejskiego oraz biznesowego.

Sopot już po raz siódmy stanie się centrum wyjątkowej debaty międzynarodowej. W obliczu wyzwań globalnych, przed którymi stoją społeczeństwa i biznes, najbardziej wpływowi liderzy ze świata biznesu, polityki, nauki, kultury i mediów spotkają się, żeby wypracować pomysły na silną, nowoczesną Europę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne oraz sformułują nowe idee, wyznaczając kierunki rozwiązań.

Dyskusje Forum toczyć się będą wokół trzech głównych kontekstów: globalnego, europejskiego oraz biznesowego. Każdy blok zainicjuje dyskusja panelowa. Pozostałe tematy, w ramach danego bloku, zostaną rozwinięte przy użyciu różnych form dyskusji: warsztatów, wykładów, rozmów wieczornych.

Na tegorocznym Forum zadane zostaną pytania:
    •    Czy globalizacja osiągnęła już swoje granice?
    •    Czy międzynarodowa współpraca biznesu okaże się silniejsza od trendów dezintegracyjnych?
    •    Czy prawda wciąż ma znaczenie?
    •    Jaki jest wpływ mediów społecznościowych i „fake news-ów" na demokrację, politykę i społeczeństwo?
    •    Czy populizm to cyniczna demagogia, czy odkrywanie prawdziwych potrzeb?
    •    Czy dobrobyt społeczeństw będziemy mierzyć indeksem szczęścia?
    •    Czy jesteśmy w stanie przeżyć życie nie posiadając nic i czy ekonomia współdzielenia podbije świat?

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do rejestracji na stronie efni.pl. Liczba akredytacji jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

Źródło: Konfederacja Lewiatan


dodano: 2017-06-12 09:22:14