Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
SPC Group SA i PSW Capital SA „Gepardami Biznesu”

SPC Group SA i PSW Capital SA – spółki wchodzące w skład portfela Domu Inwestycyjnego Platinum Capital S.A., zostały zaliczone do grona „Gepardów Biznesu”. Firmy wyróżniono za uzyskane wysokie wyniki finansowe w latach 2010-2011 oraz dynamiczny rozwój.

Zestawienie prężnie rozwijających się firm sporządzane jest przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”, która od siedmiu lat prowadzi analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce według określonych wskaźników. Tytuł „Geparda Biznesu” i statuetkę widoczną na zdjęciu otrzymały firmy, które w latach 2010-2011 osiągnęły każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

SPC Group SA jest spółką z sektora ekskluzywnej motoryzacji – oferuje sprzedaż oraz wynajem samochodów marki premium, a także pojazdów ciężarowych, jachtów motorowych, helikopterów i małych samolotów. Zajmuje się również luksusową personalizacją samochodów i jest właścicielem profesjonalnego zespołu wyścigowego, startującego Mercedesem SLS AMG GT3 w europejskich seriach wyścigowych. Natomiast podstawowym przedmiotem działalności spółki PSW Capital S.A. jest inwestowanie w przedsiębiorstwa z branży energetycznej i ciepłowniczej. PSW Capital SA zmierza do skonsolidowania rynku energetycznego w Polsce, poprzez pozyskiwanie do swojego portfela spółek, zajmujących się sprzedażą materiałów opałowych klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom. Przez swoją spółkę zależną, Węglopex Holding SA zajmuje się także hurtową sprzedażą materiałów opałowych.

Obie Spółki notowane są na rynku NewConnect Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. SPC Group SA zamknęła IV kwartał 2012 r. uzyskując przychód netto na poziomie 2,3 mln zł, natomiast w przypadku PSW Capital SA wynik finansowy ogółem za IV kwartał 2012 r. wyniósł 13 mln zł.dodano: 2013-05-15 11:27:01