Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
SPC Group SA zwiększa kapitalizację

SPC Group SA - spółka z branży towarów luksusowych - zwiększa kapitalizację i ogłasza zmiany w akcjonariacie Spółki. W dwie ostatnie emisje akcji zainwestował Paweł Ratyński, prywatny inwestor, który obecnie  jest właścicielem 2 828 621 akcji, co stanowi 16,35% udziału w kapitale zakładowym firmy.

     Założycielem spółki jest Międzynarodowy Fundusz Private Equity Dom Inwestycyjny Platinum Capital SA. Większościowym akcjonariuszem pozostaje Dom Inwestycyjny Platinum Capital SA, który wraz z podmiotami powiązanymi jest w posiadaniu 62 200 000 akcji, co stanowi 79,74% udziału w kapitale zakładowym  i 79,74% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.  Paweł Ratyński, znany jest z inwestycji w Urlopy.pl SA, AD. Drągowski SA, EastSide Capital S.A oraz Cool Marketing SA.
     - Inwestycja Pana Pawła Ratyńskiego w nasze akcje szczególnie nas cieszy, gdyż jest wyrazem zaufania naszych inwestorów. Wpłynie to na dalszy rozwój firmy i realizację planów strategicznych Spółki, m.in. zwiększenie naszych możliwości sprzedażowych dóbr luksusowych – mówi Piotr Krawczyk, założyciel i Członek Rady Nadzorczej SPC Group SA.
     SPC prowadzi działalność handlową i usługową, oferując szeroką gamę ekskluzywnych środków transportu (m.in samochodów, jachtów, helikopterów, samolotów), z uwzględnieniem potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych.
Zapowiada również dalszy rozwój, zakładający synergię 6 projektów z sektora usług towarów luksusowych.

dodano: 2012-05-29 12:09:47