Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Spadek bezrobocia w marcu

Choć w marcu odnotowano spadek bezrobocia, sytuacja na rynku wciąż jest trudna - powiedział w poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szacunkowa stopa bezrobocia w marcu spadła o 0,1 pkt proc. i wynosi 14,3 proc.

"Jest to mniejsza liczba osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy o 20 tys." - powiedział minister. Dodał, że liczba ofert pracy zgłoszonych do urzędów sięga ok. 90 tys. i wzrosła w porównaniu z lutym. Najbardziej bezrobocie spadło w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Spadek bezrobocia o 0,1 pkt proc. Kosiniak-Kamysz ocenił jako minimalny. "Nie ma powodów do nadmiernej satysfakcji. To nie jest jeszcze etap, gdzie możemy mówić o odwróceniu tendencji".
 
Wiceminister Jacek Męcina dodał, że "- Napawa optymizmem na kolejne miesiące liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w marcu 2013 roku wyniosła  87,4 tys.i w porównaniu do lutego 2013 roku wzrosła o  4,6 tys., czyli o  5,6. Widać wyraźnie, że jest to efekt udanej interwencji na rynku pracy".


Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej


dodano: 2013-04-08 16:30:33