Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Startupy w świecie innowacji

Dzisiaj, o godzinie 9.00, Urząd Patentowy RP rozpoczyna w Międzynarodowym Centrum Kultury przy ul. Rynek Główny 25 w Krakowie dwudniowe (1-2 września 2016 r.) XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji”. Tematy sympozjum poświęcone są zarządzaniu innowacjami, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania startupów.

Sympozjum adresowane jest do przedsiębiorców, w szczególności przedstawicieli startupów, rektorów oraz pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, przedstawicieli urzędów patentowych państw członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej, reprezentantów administracji centralnej i regionalnej, a także instytucji zajmujących się problematyką transferu technologii i zarządzania innowacjami.

Liczne statystyki wskazują, że funkcjonowanie startupów jest to coraz popularniejsza w Polsce forma prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców. Wiele z tych firm opiera swoją przewagę konkurencyjną na kapitale intelektualnym i innowacjach. Niezwykle ważna w tym kontekście jest świadomość konieczności prawnego zabezpieczenia innowacji należących do danej organizacji, jak również stałe podnoszenie wiedzy na temat zarządzania i możliwości ochrony własności intelektualnej.

Podczas obrad zostaną poruszone między innymi następujące tematy:

    •    Startup od zera – jak rozpoznać rynek, chronić swoją własność i osiągnąć sukces
    •    Jak stać się drugą doliną krzemową – funkcjonowanie startupów w Izraelu
    •    Polska dla Izraela – Izrael dla Polski. Czego możemy nauczyć się od siebie
    •    Startup i venture capital
    •    Startup i prawa autorskie
    •    Startup i jego know how
    •    Chroń rozwiązanie techniczne - startup i wynalazek
    •    Zbuduj własną markę – startup i znak towarowy
    •    Zaprojektuj sukces – startup i design
    •    Po pierwsze nie szkodzić – jak pomagać startupom?

Prezentacjom i dyskusjom znakomitych panelistów towarzyszyć będą sesje równoległe poświęcone między innymi pozyskiwaniu wsparcia finansowego na założenie innowacyjnej działalności oraz spotkania networkingowe.

Udział w sympozjum jest bezpłatny. Przebieg obrad będzie tłumaczony symultanicznie i transmitowany on-line poprzez stronę: www.uprp.pl.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.uprp.pl.

Urząd Patentowy RP organizuje to wydarzenie we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Ambasadą Izraela w Polsce, Agencją Rozwoju Przemysłu SA, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską, Politechniką Świętokrzyską, Politechniką Wrocławską, jak również Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Minister Rozwoju oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: UPRP


dodano: 2016-09-01 08:34:13