Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Studenci z Lublina zwyciężyli w konkursie GMC Poland 2016

Zakończyła się 17. edycja konkursu Global Managment Challenge Poland. Wystartowało w niej 320 zespołów studenckich i firmowych. Do tegorocznego krajowego finału konkursu zakwalifikowało się osiem zespołów: trzy zespoły patronackie Visa (studencki z Lublina oraz dwa bankowe, z Banku Pekao SA oraz ING Banku Śląskiego), dwa pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zespoły reprezentujące AVON, markapracodawcy.pl oraz BPCC.Wyniki zostały ogłoszone 7 marca w czasie uroczystości finałowych w Sali Notowań GPW w Warszawie. Poprzedziła je debata pod tytułem „Młode talenty – wyzwanie dla rekrutacji, ale i szansa na innowacje dla biznesu”. W dyskusji paneliści poruszyli kwestie związane z zatrudnianiem młodych talentów, budowaniem kultury organizacyjnej sprzyjającej ich rekrutacji oraz wykorzystywaniu kreatywności młodych w rozwoju przedsiębiorstwa. Dyskusja dotyczyła również oczekiwań najmłodszego pokolenia pracowników i zmieniających się warunków na rynku pracy.


Po debacie nastąpiło ogłoszenie wyników GMC Poland 2016. Gratulacje finalistom składali m.in. dr Wiesław Rozłucki – przewodniczący Kapituły Honorowej GMC, Bartosz Świdziński – dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW oraz Ewa Barlik – rzecznik prasowy Akademii Leona Koźmińskiego.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrzów zarządzania wywalczyły „Lubelskie Lwy”, studenci UMCS biorący udział w konkursie pod patronatem Visa. W nagrodę otrzymały zaproszenie na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego. Poza tym studenci wyjadą w kwietniu do Kataru na finały światowe GMC, gdzie zmierzą się z najlepszymi zespołami z ponad 30 krajów.Wicemistrzostwo zdobył zespół studentów z AGH startujący po patronatem AVON. W nagrodę studenci otrzymali kursy programowania on-line.

Global Management Challenge to największa na świecie symulacja biznesowa, w której co roku setki studentów, specjalistów i menedżerów rywalizują o tytuł najlepiej zarządzających. Udział w GMC jest okazją nie tylko do sprawdzenia zdolności menedżerskich, ale też pozwala na zdobycie umiejętności takich jak planowanie, zarządzanie strategiczne, współpraca w zespole, analiza finansowa i podejmowanie decyzji. Organizatorem polskich edycji jest firma BIGRAM, która finalistów każdej edycji zaprasza co roku do Warszawy na finał krajowy.

Od 17 lat dzięki symulacji GMC tysiące uczestników rozwinęło wiedzę i umiejętności menedżerskie. Potwierdzają to wyniki najnowszych ankiet przeprowadzonych wśród graczy GMC 2016, z których 90% ocenia czas poświęcony na GMC za dobrze zainwestowany w swój rozwój. Z kolei 80% pracodawców odpowiada, że GMC jest skuteczną inwestycją w obszar rozwojowy jak również w budowanie wizerunku pracodawcy. Kolejna edycja GMC organizowana przez BIGRAM rozpocznie się w październiku 2017 roku.Źródło i więcej informacji na www.gmcpoland.pl


dodano: 2017-03-17 06:13:20