Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Sztuczny mózg – od pomysłu do wdrożenia

Podczas krakowskiego, 13. Międzynarodowego Sympozjum: Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce. Startupy i co dalej? - swoje dokonania na temat sztucznej inteligencji zaprezentował PIOTR PSYLLOS z Politechniki Białostockiej. Świat zachwyca się jego „sztucznym okiem”. Matia, bo tak nazywa się ten wynalazek, to urządzenie, które może pomóc niewidomym poruszać się w miejscach publicznych.

Piotr Psyllos – polski konstruktor, informatyk, przedsiębiorca (założyciel i prezes Psyllosoft Sp. z o.o. - firmy założonej przez Piotra Psyllosa i doktora Jerzego Sienkiewicza przy wsparciu Instytutu Innowacji i Nowych Technologii Politechniki Białostockiej). Jego prace naukowe skupiają się m.in. na sztucznej inteligencji, przetwarzaniu sygnałów oraz elektronice. Ma 23 lata i studiuje na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jest konstruktorem i twórcą wynalazków dla niewidomych. Świat zachwyca się jego „sztucznym okiem”. Matia, bo tak nazywa się ten wynalazek, to urządzenie, które może pomóc niewidomym poruszać się w miejscach publicznych.

Psyllos został uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetss Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Zdobywca ponad 17 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seatle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seatle – największego konkursu technologicznego, organizowanego przez Microsoft. Laureat konkursu „Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.dodano: 2017-09-16 11:30:04