Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Targi Poznań Motor Show otwarte!


Wczorajszy, pierwszy dzień spotkań z motoryzacją rozpoczął się od briefingu prasowego, w którym dyrektor targów Dariusz Wawrzyniak opowiedział przedstawicielom mediów, czego mogą spodziewać się podczas ekspozycji. Następnie, na stoisku Mercedes-Benz zgromadzonych przywitał prezes Grupy MTP Przemysław Trawa, życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po kilku minutach kurtyna opadła, a skrywane dotąd modele ujrzały światło dziennie.


Premierowe modele to między innymi:
  • Mercedes EQC Audi (e-Trona oraz model PB18)
  • Cupra (Ateca Special Edition)
  • Volkswagen Group Poland (nowy Passat, elektryczny ID. Crozz)
  • BMW (Alpina)
  • Skoda (Kamiq ,Scala, Vision E, Vision X)
  • Hyundai (Nexo)
  • Mazda (3)
  • Nissan (Leaf)
  • Alfa Romeo (Tonale)
Łącznie podczas pierwszego dnia odbyło się 60 premier, w tym auta koncepcyjne.Motoryzacja jutra zaczyna się dzisiaj


Ważną i merytoryczną częścią targów jest Kongres Move – Mobility & Vehicles, który porusza tematykę przyszłości motoryzacji z perspektywy zmian związanych z elektromobilnością. Podczas tegorocznej edycji goszczono przedstawicieli administracji państwowej, samorządowej, zarządów oraz dyrekcji motoryzacyjnych central importerskich, izb i stowarzyszeń branżowych.
Pierwszy dzień obfitował w szereg paneli dyskusyjnych, w których poruszono kwestie związane 
z mobilnością i przyszłością motoryzacji. Poruszono też zagadnienia związane z najnowszymi trendami technologiczno-motoryzacyjnym, które stawiają wyzwania przed administracją oraz producentami.

Równolegle z Poznań Motor Show odbywały się targi paliw alternatywnych Alternative Fuels Technology. Targi adresowane są przede wszystkim do producentów i dystrybutorów instalacji LPG, CNG, LNG, zbiorników paliwowych, rozwiązań technologicznych, wyposażenia stacji tankowania, a także profesjonalistów zajmujących się transportem paliw i wyposażeniem warsztatów.
 
Motor Show Awards

W tym roku, już po raz szósty rozstrzygnięty zostanie plebiscyt o nagrody dziennikarzy motoryzacyjnych. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie poszczególnych członków Kapituły. Pod uwagę w ocenie brane jest wszystko to, co związane z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – nagradzana osoba musi być obecna na targach, a nagradzany produkt musi być eksponowany na Poznań Motor Show. W zeszłym roku przyznano aż 17 nagród. W Kapitule zasiadają dziennikarze oraz influencerzy zajmujący się tematyką motoryzacyjną.


Źródło: MTP. Fot. Fotobueno
 

dodano: 2019-03-29 07:15:40