Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ten rynek ma dobrą przyszłość


W "Rzeczpospolitej", na pytanie: - Jak postrzega pan polski sektor bankowy? - odpowiada John Rendall, wiceprezes i dyrektor zarządzający HSBC Bank Polska. - Gdybym miał użyć jednego słowa na jego opisanie, powiedziałbym, że polski system bankowy jest po prostu zdrowy.

Jak postrzega pan polski sektor bankowy? Jako taki, gdzie jest jeszcze miejsce na kolejne fuzje i przejęcia?

      Odwołując się do moich codziennych doświadczeń, mogę powiedzieć, że Polska to bardzo konkurencyjny rynek, fundamentalnie korzystny dla konsumentów, dający im spory wybór. Analizy, z którymi się zapoznałem, m.in. przegląd systemu bankowego dokonany przez KNF, mówią zaś, że jest w dobrej kondycji. Wszystkie dowody wskazują, że jest on dobrze dokapitalizowany, a banki mają odpowiednią płynność. Gdybym miał użyć jednego słowa na jego opisanie, powiedziałbym, że polski system bankowy jest po prostu zdrowy.
...
Uznajemy Polskę obecnie za bardzo ważną gospodarkę i spodziewamy się, że w przyszłości stanie się ona jeszcze ważniejsza - nie tylko ze względu na wielkość tej gospodarki, ale również na jej powiązania gospodarcze z innymi krajami...


Źródło: "Rzeczpospolita", 4 lipca 2013, Ten rynek ma dobrą przyszłość.


dodano: 2013-07-04 11:14:16