Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Tenisiści stołowi w barwach Grupy ENERGA

Polscy tenisiści stołowi – wspierani w sezonie 2017/2018 przez  Grupę ENERGA, sponsora Polskiego Związku Tenisa Stołowego – w imponującym stylu rozpoczęli walkę o medale podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu, które z udziałem 80 zespołów, w tym dwóch polskich drużyn, rozgrywane są w hali Luksemburg-Kirchberg od 13 do 17 września 2017.

W rozgrywkach grupowych Polacy zagrają z Francją, Rumunią i Ukrainą, a  Polki – po pierwszym, zwycięskim meczu z Francją 13 września – w składzie Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska oraz Li Qian
bez żadnego problemu wygrały inaugurujący mecz, osiągając rewelacyjny wynik 3:0. Równie emocjonująco zapowiadają się czwartkowe mecze – 14 września 2017 roku polskie zawodniczki zmierzą się z  Białorusią, a Polacy będą grać z Ukraińcami i Rumunami.

– Większość z nas grała w tenisa stołowego na szkolnym korytarzu czy sali gimnastycznej, dzieje się tak od pokoleń. Jest to sport dostępny, również finansowo, dla każdego. Grupa Energa wspiera inicjatywy, które propagują rozwój dzieci i młodzieży oraz zdrowy styl życia. I właśnie dlatego, w celu propagowania tenisa stołowego, którego uprawianie jest możliwe już od najmłodszych lat, zdecydowaliśmy się na sponsorowanie PZTS. Życzymy reprezentantom Polski wielu sukcesów – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego nie kryje emocji: – Rozpoczęcie Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym od zwycięstwa 3:0 z reprezentantkami Francji rodzi nadzieję na kolejny, międzynarodowy sukces Polek. Faworytami DME są bez wątpienia obie reprezentacje Niemiec, których nasze zespoły uniknęły w rundzie grupowej turnieju. Mimo tego, drużynę kobiet czekają jeszcze dwa naprawdę trudne mecze. Największe wyzwanie stanowią Rosjanki. Wierzymy jednak, że tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy zakończą się równie dobrze, jak się rozpoczęły, stanowiąc jednocześnie mocny początek sezonu, w który weszliśmy ze wsparciem Grupy ENERGA, nowego sponsora Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy 2017 Polskę – w barwach Grupy ENERGA – reprezentują: Daniel Górak, Wang Zeng Yi i Jakub Dyjas oraz Robert Floras i Marek Badowski. Natomiast w kadrze kobiet są: Li Qian, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka oraz Klaudia Kusińska i Natalia Bajor. Polki będą bronić w Luksemburgu 5. miejsca, które zdobyły podczas DME w 2015 roku w rosyjskim Jekaterynburgu.

Dwie najlepsze drużyny męskie i dwie kobiece zdobędą awans do ćwierćfinałów, a  najlepsi zakwalifikują się do Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie się w lutym 2018 roku w Londynie. Turniej w Luksemburgu to również możliwość zdobycia kwalifikacji na przyszłoroczne ME w szwedzkim Halmstad.Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS) to związek sportowy z 85-letnią tradycją, promujący od 1931 roku grę w tenisa stołowego wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce i łączy działalność sponsoringową z inicjatywami podejmowanymi w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.


dodano: 2017-09-14 07:54:46