Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Trwa open call do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Zgłoszenia spełniające regulaminowe wymogi można wysyłać do 10 lutego 2019 roku. Na uczestników najnowszej odsłony konkursu APH czekają dwie nagrody rezydencyjne: 1. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w Residency Unlimited w Nowym Jorku dla laureata Nagrody Głównej (listopad 2019). 2. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w centrum sztuki i edukacji RUPERT w Wilnie dla laureata Drugiej Nagrody (grudzień 2019).

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia relacji wideo z zakończonych pobytów rezydencyjnych Katarzyny Szymkiewicz i Józefa Gałązki, Piotra Urbańca oraz Horacego Muszyńskiego.

Dodatkowo jeden z finalistów konkursu może zostać wyróżniony Nagrodą Specjalną, która otwiera pole szerokich możliwości twórczych w ramach projektu i realizacji koncepcji artystycznej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach komercyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Rocznym „Poznanie. Trajectory of Bodies” autorstwa Agnieszki Mastalerz - laureatki Nagrody Specjalnej 16. edycji konkursu APH.

Nazwiska finalistów konkursu APH zostaną ogłoszone 22 marca 2019. Ich prace można będzie zobaczyć na trwającej od 6 do 19 maja 2019 wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą - filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Laureatów konkursu poznamy tym razem nie na wernisażu wystawy finałowej, ale podczas gali finisażowej 17 maja 2019.

Konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni, którzy tworzą prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez specjalny panel na stronie internetowej.

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie został przygotowany specjalny zestaw odpowiedzi na najczęstsze pytania a dodatkowo w każdy czwartek na profilu FB prezentowane są posty objaśniające poszczególne punkty regulaminu konkursowego.

Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii


dodano: 2018-11-30 07:51:58