Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Tydzień Przedsiębiorczości połączy tradycję z przyszłością

Tegoroczna, jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która rozpocznie się 12 listopada, odbywać się będzie pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości". Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie, organizowane w 170 krajach, wydarzenie promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy chcą pochylić się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie Europy, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.

Dziś ważne jest, aby patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym. Przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość naszej przedsiębiorczości będzie głównym tematem tegorocznej edycji ŚTP. Uczestnicy wielu spotkań będą próbowali odpowiedzieć na pytania: jak zmienią się polskie firmy w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie gospodarka za sto lat.

Michał Pawłowski, prezes Fundacji ŚTP, wskazuje na liczne zmiany, jakie są udziałem polskich przedsiębiorców: – W ostatnim czasie przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy – dodaje.

– Organizujemy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce od ponad dziesięciu lat. W tym czasie zostaliśmy jednym z liderów Global Entrepreneurship Week. Łączymy wysiłki instytucji państwowych i samorządowych, parków technologicznych, wielkich korporacji i małych firm, uczelni, fundacji i stowarzyszeń. Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad dwa i pół tysiąca bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówią Agata Kochalska i Dominika Nakielska, odpowiadające w Fundacji za kontakt z partnerami.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje pulę rozmaitych aktywności. Poza szkoleniami i warsztatami dla stawiających pierwsze kroki w biznesie, odbędą się również prelekcje związane z prawem podatkowym i rozliczeniami z ZUS-em. Aktywnie działać będą Punkty Informacji Funduszy Europejskich, a swoim doświadczeniem dzielić się będą związki pracodawców, m.in. Konfederacja Lewiatan oraz firmy z sektora MŚP, które osiągnęły sukces na polskim i międzynarodowym polu.


Źródło: Konfederacja Lewiatan, która wspiera wydarzenie. Lista wydarzeń i zapisy na: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pldodano: 2018-09-21 06:58:44