Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Uczciwy biznes opłaca się polskim firmom

Zakończyła się XVIII edycja programu promującego etykę w biznesie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Laureatów certyfikacji i zdobywców nagród zaprezentowano 27 listopada podczas gali finałowej w warszawskim EXPO XXI. List gratulacyjny przekazał prezydent Andrzej Duda. W tegorocznej edycji certyfikaty zdobyło 269 firm z całej Polski. Kapituła Programu przyznała też nagrody specjalne, m.in. za szczególną działalność proekologiczną.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” od 18 lat promuje
wśród przedsiębiorców Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Właśnie zakończyła się edycja 2015.

Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 27 listopada w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach EXPO XXI w Warszawie. – Laureaci programu to wyjątkowe firmy, które swoją pozycję na rynku budują uczciwie, z zachowaniem należytej troski o pracowników, kontrahentów, społeczność lokalną czy środowisko naturalne – podkreślił  dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji „Instytut badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. – Podejmują się inicjatyw wykraczających poza zwykłą działalność biznesową: wspierają kształcenie zawodowe, dbają o potrzebujących, prowadzą ciekawe akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, organizują imprezy sportowe czy wydarzenia kulturalne.Nagrodę główną – Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015 przyznano 15 firmom: Daewon Europe z Lublina, Domowi Wydawniczemu „Rebis” z Poznania, spółce Dora Metal z Czarnkowa, EuroTherm Niewiadomscy z Inowrocławia, Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa, Metraco (Grupa KGHM) z Legnicy, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej z Bielska Podlaskiego, spółce TIP-TOPOL z Pobiedzisk, RECARO Aircraft Seating Polska ze Świebodzina, Spółdzielni Inwalidów ZGODA z Konstantynowa Łódzkiego, Tartakowi i Zakładowi Stolarskiemu Państwa Witkowskich z Rychłowic, spółce TFP-Grafika ze Śremu, Votum SA z Wrocławia i Zespołowi Elektrowni Wodnych Niedzica.

Kapituła Programu przyznała dwie nagrody specjalne „Debiut Fair Play”. Pierwszą odebrała firma Termall z Bełchatowa, specjalizująca się w pozyskiwaniu inwestycji z zakresu energetyki zawodowej i przemysłowej, a także rozwoju spalarni i biogazowni; drugą - firma UTC CCS Manufacturing Polska, która zajmuje się produkcją urządzeń i technologii z zakresu ochrony i zabezpieczeń przeciwpożarowych.Wyróżnienia za szczególną działalność proekologiczną odebrały: Jastrzębski Zakład Wodociągów
i Kanalizacji SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, który prowadzi Centrum Edukacji Ekologicznej; spółka TFP z Dziećmierowa w woj. wielkopolskim, która m.in. wykorzystuje w produkcji zamknięty obieg wody oraz posiada własną oczyszczalnię, uzdatniającą wodę w 100 procentach; Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Inowrocławia, które dysponuje największą w Polsce liczbą autobusów hybrydowych, oraz spółka TROTON z Ząbrowa w woj. zachodniopomorskim, która od 10 lat prowadzi akcję ekologiczną „Sprzątanie Brzegów Rzeki Parsęty”.

Kapituła przyznała również tytuł „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2015. W ten sposób uhonorowano 20 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm – wieloletnich laureatów programu.

Gala „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015 była też okazją do podsumowania obchodów 25-lecia działalności Krajowej Izby Gospodarczej, współgospodarza wieczoru, przy której afiliowany jest program „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Andrzej Arendarski, prezes KIG, oficjalnie podsumował rok jubileuszowy i wręczył okolicznościowe medale osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu gospodarczego. Uroczysty wieczór zakończył się balem andrzejkowym.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2015-11-30 14:48:40