Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Uczniowie z Kraśnika ze srebrnym medalem na międzynarodowej olimpiadzie w zakresie robotyki w Waszyngtonie

Uczniowie z powiatu kraśnickiego reprezentujący Polskę na międzynarodowej olimpiadzie w zakresie robotyki First Global Challenge w stolicy USA zdobyli srebrny medal i pokonali niemal 160 zespołów z całego świata. Lepsza okazała się tylko drużyna Team Europe składającą się z przedstawicieli różnych krajów europejskich. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Armenii.Drużynę z Kraśnika, nazwaną „Spice Gears” tworzyło sześcioro uczniów: Magdalena Wieczorek, Aleksandra Jarzyna, Bartłomiej Wierzchowiak, Mateusz Kapica, Dominik Ściborek oraz Szymon Szostak. Dwie osoby z ZS nr 3, dwie z ZS nr 2 oraz uczeń z Zakrzówka. Kapitanem zespołu była Magdalena Wieczorek z Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku.

Przed olimpiadą uczniowie skonstruowali robota, który podczas zawodów wyciągał z wody kolorowe piłeczki symbolizujące zanieczyszczenia i dokonywał ich segregacji. Urządzenie powstało z identycznych części, jakie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatora.

Zdobycie srebrnego medalu na olimpiadzie w Waszyngtonie jest potwierdzeniem wiedzy i umiejętności uczniów z Kraśnika, którzy kilka miesięcy wcześniej w nieco poszerzonym składzie, jako jedyna drużyna z tej części Europy, uczestniczyli w konkursie First Robotics Competition w Kanadzie. Kapitan zespołu – Szymon Szostak – otrzymał wówczas prestiżową nagrodę Dean’s List Award.

Olimpiada, odbywająca w dniach 16-18 lipca w Waszyngtonie, została zorganizowana po raz pierwszy. Ideą zawodów jest rozwijanie zainteresowań i wiedzy w zakresie nowych technologii, kreatywności i innowacyjności.


Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej


dodano: 2017-07-21 06:25:07