Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
W Świętokrzyskiem kształcą specjalistów

Współpraca szkół, firm i instytucji okołobiznesowych to coraz częstszy model realizowany w regionie świętokrzyskim. Najlepszym przykładem jest projekt, dotyczący rozwoju edukacji zawodowej w Starachowicach. Ponad 330 uczniów techników nr 1 i nr 2 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 odbyło staże i praktyki w lokalnych firmach. – Odbudowujemy szkolnictwo zawodowe – mówiła podczas podsumowania projektu wicemarszałek Renata Janik.Uczniowie szkół zawodowych z terenu powiatu starachowickiego przez miesiąc zdobywali doświadczenie u 20 lokalnych przedsiębiorców. – To bardzo ważny projekt, wpisujący się w oczekiwania rynku pracy – zauważa wicemarszałek.

Kompetencje zawodowe, wymagane przez pracodawców, zdobyło 338 uczniów. Były to m. in. kursy i szkolenia na operatora wózków widłowych i kaparko-ładowarek, obsługę obrabiarek CNC, programowanie sterowników oraz prawo jazdy kat. B.

– W ramach projektu doposażone zostały także pracownie szkolne, a nauczyciele skorzystali ze studiów podyplomowych i szkoleń – dodaje Michał Zatorski, prezes Akademii Przedsiębiorczości.

Projekt „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic”, realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jego wartość to ponad 1,5 mln zł.

– To duże środki, ale dobrze spożytkowane bo trafiły na edukację i rozwój młodych ludzi – podkreśla wicemarszałek Renata Janik.

Liderem projektu była Akademia Przedsiębiorczości, a partnerami Powiat Starachowice  oraz Specjalna Strefa Ekonomiczne „Starachowice”.


Źródło: UMWŚ


dodano: 2019-09-03 06:14:36