Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
W lipcu znów najczęściej cytowany był Onet

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w lipcu pierwsze miejsce zajął portal Onet.pl – podaje IMM w najnowszym raporcie „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na kolejnych miejscach znalazły się portal Wirtualna Polska oraz telewizja TVN24.Prasa
Czołówkę najczęściej cytowanych tytułów prasowych otwiera Rzeczpospolita, wyprzedzając Gazetę Wyborczą i Dziennik Gazetę Prawną.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem była „Wspólnota”. Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Wprost”, a na trzecim znalazły się „Sieci”.

„Forbes” znalazł się na pierwszym miejscu wśród w miesięczników. Drugie i trzecie miejsce należą kolejno do miesięczników „Elle” oraz „Twój Styl”.

Telewizja
TVN24 zajął pierwszą pozycję w rankingu. Na kolejnych miejscach uplasowały się Polsat News oraz TVN.

Radio
RMF FM ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz TOK FM.

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl. Kolejne pozycje zajęły portale Wirtualna Polska oraz wpolityce.pl.

Media ekonomiczne
Dziennik Gazeta Prawna znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Drugie miejsce należy do Pulsu Biznesu, trzecie – do miesięcznika „Forbes”.

Media regionalne
Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasował się Kurier Lubelski.


 
Źródło: PRoto.pl. Autorka badania: Magdalena Tokaj, Instutyt Monitorowania Mediów

O badaniu: Badanie przeprowadzono na podstawie 37 122 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 lipca 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 38 102 razy (27 992 w portalach internetowych, 3974 w prasie, 4098 w telewizji i 1058 w radio).
     Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.


dodano: 2019-08-20 06:44:17