Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wakacyjny boom na ubezpieczenia mieszkań i domów

Miesiące wakacyjne to nie tylko boom na ubezpieczenia podróżne, ale także mieszkaniowe. Przed wyjazdem na urlop Polacy częściej myślą o bezpieczeństwie swojego domu. Teraz w Avivie mogą ubezpieczyć mieszkanie zarówno na czas wyjazdu, jak również na rok, dwa lub trzy.

Na czas wyjazdu


Wielu klientów chce ubezpieczyć swoje mieszkanie w podstawowym zakresie tylko na czas wakacyjnej nieobecności.

– Do niedawna można było kupić tylko standardowe ubezpieczenie mieszkaniowe na rok lub dłużej. Postanowiliśmy to zmienić i jako jedni z pierwszych umożliwiamy ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas wyjazdu do 45 dni. Spokojniejsza głowa podczas wyjazdu może skłonić klientów do zakupu stałego ubezpieczenia mieszkania po powrocie – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju indywidualnych ubezpieczeń majątkowych w Avivie.

Ubezpieczenie mieszkania na czas wyjazdu można kupić w Avivie przez internet wraz z polisą turystyczną „Twoja Podróż”. Można objąć ochroną mury domu lub mieszkania wraz z elementami stałymi, a także ruchomości domowe od kradzieży.

Na rok, dwa lub trzy

Zwyczajowo, ubezpieczenia mieszkań i domów zawiera się na 12 miesięcy.

– Coraz częściej jednak klienci wybierają możliwość zawarcia umowy na 2 lub 3 lata. Dzięki temu nie muszą co roku pamiętać o przedłużeniu ubezpieczenia a dodatkowo płacą niższą składkę – wyjaśnia Małgorzata Skibińska z Avivy.

Polisy mieszkaniowe zapewniają szeroki zakres ochrony w wielu sytuacjach, a także pomoc w ramach assistance. Najważniejsze „składniki” pełnego ubezpieczenia domu lub mieszkania to: ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem lub rozboju, od stłuczenia, od dewastacji,  ubezpieczenie ruchomości specjalnych, ubezpieczenie NNW oraz OC w życiu prywatnym.

Konkurując o klientów, ubezpieczyciele upraszczają warunki ubezpieczeń, proces sprzedaży oraz przyspieszają likwidację szkód.

Wprowadzając nowe ubezpieczenie „Twój Dom”, Aviva zaproponowała dla klientów rozwiązania:
 • niezależnie od sposobu zakupu (agent, telefon, internet), klient dostaje polisę na maila po akceptacji kodem sms
 • brak franszyz obniżających odszkodowanie (poza zalaniem wodą z opadów atmosferycznych – tę franszyzę można znieść, płacąc dodatkową składkę)
 • dom lub mieszkanie zastępcze na czas remontu po zalaniu
 • po przepięciu wypłata jak za nowy sprzęt o tych samych parametrach
 • ubezpieczenie obejmuje stłuczenie szklanych elementów wyposażenia mieszkania (domu)
 • OC w życiu prywatnym – nawet 100 tys. zł, gdy na przykład nieumyślnie zalejemy mieszkanie sąsiada lub dziecko wybije szybę
 • gwarancję wypłaty odszkodowania do 10 dni dla większości szkód
 • likwidację prostych szkód tylko przez telefon (ponad 40% szkód mieszkaniowych w Avivie likwidowanych jest przez telefon)
 • brak redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania (jako jedyni na rynku oferujemy takie rozwiązanie w standardzie)
 • możliwość bezgotówkowej likwidacji szkód we współpracy z firmą Fachmistrz (www.fachmistrz.pl) , która wykonuje prace remontowe; Aviva wprowadziła taką możliwość jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, odpowiadając na sygnały od klientów, którzy bardziej cenią szybkie wykonanie napraw po szkodzie niż zwykłą wypłatę odszkodowania
 • specjalna aplikacja umożliwiająca samolikwidację szkody zalaniowej (to ok. połowy wszystkich szkód) – aplikacja została stworzona w Avivie i zwyciężyła w wewnętrznym hackathonie.
Ochronę można m. in. rozszerzyć o ubezpieczenie domu letniskowego, roweru, roślinności ogrodowej. Można też ubezpieczyć dom w budowie.

Źródło: Aviva


dodano: 2018-07-05 06:40:36