Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Warta z nowym logo

Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty, tak uzasadnia zmianę logo: - Zmieniliśmy logo z dwóch powodów. Po pierwsze: tworzymy zupełnie nową organizację i nowe logo ma odzwierciedlać rzeczywisty charakter Warty, jej nowoczesność, innowacyjność i otwartość. Po drugie, na skutek zmiany właścicielskiej nie mogliśmy pozostać przy dotychczasowym logotypie, a chcieliśmy, żeby nowy podkreślał naszą przynależność do grupy Talanx.

TUiR Warta wprowadza nową identyfikację wizualną, opartą na logotypie podkreślającym  przynależność firmy do Grupy Talanx,
nowego głównego akcjonariusza spółki oraz jej fuzję z HDI Asekuracja TU.

Siła sprzedażowa połączonych spółek będzie jedną z większych w Polsce. Łącznie Warta będzie dysponowała ponad 450 placówkami własnymi. Na jej rzecz będzie pracowało około 8 tys. agencji wyłącznych i multiagencji, w których ubezpieczenia będzie sprzedawało ponad 20 tysięcy osób.

Nowa identyfikacja wizualna pozwala zachować ciągłość z marką znaną w Polsce od 1920 r. Pierwszy logotyp Warty powstał w roku 1990. W 2005 roku, po jej wejściu w skład grupy bankowo-ubezpieczeniowej, wprowadzono pierwszą dużą zmianę jej logotypu. Tegoroczna jest więc dopiero drugą. Logo i cały system identyfikacji przygotowała agencja Mamastudio.

- Zdecydowaliśmy się na zmniejszenie czcionki i - rzadko spotykane - rozpoczęcie nazwy własnej z małej litery, żeby podkreślić, że jesteśmy firmą przyjazną i bliską dla klienta. Prosty krój czcionki i styl grafiki, symbolizuje łatwy kontakt i proste procedury. Czerwona kwadratowa kropka na końcu nazwy kojarzy się z nowymi technologiami, internetem. Liczymy, że dzięki temu naszą ofertą zainteresujemy nowe grupy klientów
 - wylicza Bogusława Potacka.
dodano: 2012-10-10 16:11:23