Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wicepremier Piechociński stawia na motoryzację

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński wziął udział w uroczystej inauguracji produkcji nowego Opla-Cascady. Ceremonia odbyła się 28 lutego 2013 r. w zakładzie General Motors Manufacturing Poland (GMMP) Gliwice. Koncern GM zainwestował już w Polsce 900 mln euro.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że zakład GMMP w Gliwicach, pomimo europejskiego kryzysu branży motoryzacyjnej, kontynuuje ambitny program inwestycyjny. – Dzięki temu możliwa jest regularna produkcja i utrzymanie zatrudnienia. Szansą na dalszy rozwój, szczególnie dla lokalnego rynku, jest także współpraca fabryki z ponad 100 dostawcami na terenie kraju – wyjaśnił.

Wicepremier zapewnił także, że MG na bieżąco analizuje rozwój sytuacji w polskim sektorze motoryzacyjnym. – Zdaję sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się zarówno krajowi producenci, jak i dystrybutorzy. Dlatego przy udziale branżowych instytucji oraz organizacji samorządowych kontaktujemy się z nimi regularnie, konsultując wszystkie projekty i propozycje działań - powiedział.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki


dodano: 2013-02-28 17:46:51