Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Województwo Podkarpackie rozliczyło swój Regionalny Program Operacyjny

Do tej pory z tytułu rozliczenia programów do Polski trafiła kwota prawie 551 mln euro (550 877 746,40 euro). Województwo Podkarpackie to już dziesiąty zamknięty program regionalny. Wcześniej Komisja Europejska dokonała wypłat końcowych za programy województw: opolskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego.

– Z tytułu płatności końcowej do Polski wpłynęło prawie 60 mln euro – wyjaśnił wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. Przekazana przez Komisję Europejską 6 sierpnia br. kwota wyniosła 59 939 347,85 euro. – Wypłata z Komisji oznacza, że w pełni wykorzystano wszystkie dostępne w programie środki. Władze regionu mogą teraz w pełni skoncentrować się na realizacji obecnej i przygotowaniach do kolejnej unijnej perspektywy finansowej – powiedział wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

Na rozliczenie wciąż czekają programy sześciu województw : dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego. – Oczekiwana kwota wypłat z tytułu rozliczenia pozostałych 6 regionalnych programów operacyjnych to ponad 313 mln euro dodał wiceminister Hamryszczak.


Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju


dodano: 2018-08-13 06:41:03