Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wsparcie finansowe na zagraniczne staże dla krajowych innowatorów

Pracujesz i jednocześnie spełniasz się naukowo? Jesteś doktorem bądź doktorantem zatrudnionym w firmie? Poszukujesz innowacyjności? Zależy Ci na inspiracji, która uczyni Twoją pracę bardziej efektywną, a firmę popchnie na nowe tory rozwoju? W takim razie może czas na wzbogacenie Twojej aktywności zawodowej o doświadczenie pracy z zagranicznymi innowatorami?

Program „TOP100 Innowatorzy Gospodarki” wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują pogłębienia swoich kompetencji związanych z zarządzaniem projektami badawczymi i komercjalizacją ich wyników metodą „learning by doing”. To ścieżka, która poprzez twórczą interakcję i współdziałanie z zagranicznymi pionierami innowacji w tak renomowanych instytucjach jak:
  • Towarzystwo Fraunhofera – największej w Europie organizacji zajmującej się badaniami stosowanymi i ich wdrożeniami w przemyśle,    
  • Netherlands Organisation for Applied Scientific Research,
  • w fińskim VTT Technical Research Centre of Finland,
  • czy wreszcie w zespołach badawczych zagranicznych firm, które są liderami działalności B+R  i potrafią je sprawnie komercjalizować,  pozwoli Ci zdobyć nowe kompetencje, nada Twojej obecnej pracy nowy kontekst, sposobowi myślenia nowe twórcze impulsy, a firmie dla, której pracujesz doda kolejny element budujący kulturę organizacyjną otwartą na innowacyjność.
„TOP100 Innowatorzy Gospodarki” to program, który ma na celu udzielenie przedsiębiorcom – wsparcia finansowego, na organizację takich staży zagranicznych dla swoich pracowników.

Wysokość dofinansowania w programie wynosi:
  • 50% kosztów kwalifikowanych w odniesieniu do stażu na poziomie podstawowym, jednak nie więcej niż 120 tys. zł na stażystę,  
  • 80% kosztów kwalifikowanych w odniesieniu do stażu na poziomie zaawansowanym, jednakże nie więcej niż 350 tys. zł na stażystę.

Na jeszcze więcej mogą liczyć mikro- i mali przedsiębiorcy i uzyskać dofinansowanie do staży swoich pracowników na poziomie:

  • podstawowym, 70% kosztów kwalifikowanych ale nie więcej niż do kwoty 168 tys. zł na stażystę,
  • zaawansowanym, 100% kosztów kwalifikowanych ale nie więcej niż do kwoty 437,5 tys. zł na stażystę.
Miejsce realizacji stażu zagranicznego samodzielnie określi przedsiębiorca delegujący stażystę, a czas jego trwania to maksymalnie 6 miesięcy. Więcej informacji o konkursie w Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod adresem e-mail: top100@mnisw.gov.pl oraz w linku ulotka informacyjna.


dodano: 2018-12-14 07:20:38