Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wybrano najlepsze polskie marki


Funtronic został laureatem konkursu Młoda Marka Sukcesu. Polska firma technologiczna okazała się lepsza od ponad 30 innych marek, które rywalizowały o tytuł najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorstwa na polskim rynku. Głównym celem plebiscytu było pokazanie sukcesu polskiej marki zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, która będzie stanowić wzór dla pozostałych przedsiębiorstw w kraju.


Siódma edycja konkursu Młoda Marka Sukcesu odbywała się pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział ponad 30 polskich firm, które musiały spełnić dwa podstawowe wymagania – debiut na rynku po 1 stycznia 2010 roku oraz osiągnięcie co najmniej 7 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2016 roku (albo uzyskanie 4 mln zł przychodów przez sześć miesięcy 2017 roku).

Wygrała firma z misją

Tegoroczny tytuł Młodej Marki Sukcesu trafił do spółki Funtronic, producenta innowacyjnej podłogi interaktywnej, która wspiera edukację oraz rehabilitację dzieci i seniorów. Polskie urządzenie jest już w przeszło 4000 instytucjach na całym świecie, a ponad 60 proc. sprzedaży odbywa się na rynkach zagranicznych.– Cieszę się, że po raz kolejny zostaliśmy dostrzeżeni w prestiżowym konkursie. Tytuł Młodej Marki Sukcesu to dla nas ogromne wyróżnienie i duża nobilitacja, ponieważ rywalizowaliśmy z najlepszymi polskimi start-up’ami ze wszystkich branż. Ta nagroda pokazała, że idziemy w dobrym kierunku, co jest dla nas motywacją do kolejnych działań – mówi Maciej Mazurkiewicz, Prezes firmy Funtronic. – Co więcej, nasz rozwój nie byłby możliwy gdyby nie fakt, że wszyscy nasi pracownicy wierzą w misję naszej firmy. Przede wszystkim chcemy pomagać osobom potrzebującym. Niejednokrotnie wiedzieliśmy wysiłek i łzy dzieci podczas rehabilitacji oraz ogromne poświęcenie rodziców, którzy walczyli o zdrowie swoich pociech. Robimy wszystko, aby im pomóc powrócić do zdrowia… z uśmiechem na twarzy – dodaje Mazurkiewicz.

Konkurs Młoda Marka Sukcesu 2018 zapisze się w historii jako pierwszy, w którym wszystkie nagrody otrzymały firmy technologiczne. Oprócz tytułu laureata, który otrzymała polska firma technologiczna Funtronic, wyróżnienia dostały marki Answear.com oraz Hammer. Pokazuje to, że Polska jest coraz bardziej liczącym się graczem na rynku IT (zarówno pod względem software, jak i hardware) i to właśnie tego rodzaju przedsiębiorstwa w przyszłości mogą stanowić o sile krajowej gospodarki.


Źródło: Funtronic – polska firma, która jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną.


dodano: 2018-02-27 06:52:37