Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wyczekiwane przez rynek umocnienie dolara nie przyszło

Komentarz walutowy Marka Paciorkowskiego, dyrektora ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI

Amerykańska waluta nie spełniła oczekiwań rynku względem EUR na koniec marca 2018 roku. Zgodnie z założeniami analityków Aforti Exchange, w kwietniu 2018 można jednak liczyć na powrót wzrostów EUR/USD w kierunku poziomu 1.2430, nawet z potencjałem ruchu do okolic 1.2590.

Jednocześnie, trwające przeceny na amerykańskich giełdach: New York Stock Exchange i NASDAQ – przewidywane przez ekspertów Aforti Exchange już na koniec lutego 2018 roku – i broniący już trzeci tydzień poziomu 2596 punktów indeks S&P 500, pozwalają zakładać, że regularne wzrosty tu również będą możliwe.

EURUSD: przedłużająca się konsolidacja na rynku wpisuje się wciąż w trend wzrostowy. Dolne ograniczenie aktualnego kanału potwierdziło swoją siłę, co mogło spowodować perturbacje w obozie podaży. Tym bardziej, że większość uczestników rynku oczekiwała umocnienia dolara. Zgodnie z analizami Aforti Exchange, z powodzeniem można oczekiwać powrotu wzrostów EUR/USD w kierunku poziomu 1.2430, z potencjałem ruchu do okolic 1.2590. Sytuacja zmieni się dopiero, jeżeli notowania trwale zejdą poniżej poziomu 1.2250, co należy wciąż brać pod uwagę, dopóki znajdujemy się w obszarze 1.2250 – 1.2430.

Przecena na amerykańskich giełdach zapowiedzią powrotu regularnych wzrostów?

Lokalne wsparcie w cenie 2596 pkt broni się już trzeci tydzień z rzędu. Po tym, jak doszło 
do zdecydowanej obrony okolic poziomu 2542 pkt, będącego potencjałem aktualnej przeceny, znaczenie wspomnianego na początku poziomu jest większe. Jeżeli utrzyma się również 
w nadchodzącym tygodniu, regularne wzrosty powrócą.

Źródło: Aforti Exchange. Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.


dodano: 2018-04-10 07:04:28