Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wykłady i warsztaty na rzecz innowacyjnej przedsiębiorczości


Naukowcy i inwestorzy z regionów świata, które odnoszą największe sukcesy w rozwoju nowoczesnej gospodarki, dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcami, studentami i przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu z województwa kujawsko-pomorskiego podczas spotkań w Bydgoszczy i Toruniu. Pierwsze wykłady i warsztaty już 8 i 9 października.Projekt pod nazwą „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej” to nowa inicjatywa realizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Celem przedsięwzięcia jest przekazywanie wiedzy z zakresu współpracy nauki z biznesem, poprawa konkurencyjności oraz innowacyjności gospodarki w regionie. Specjalny cykl wykładów poświęcony będzie biznesom prowadzonym przez kobiety.
 
Spotkania będą się odbywały w Bydgoszczy i Toruniu – wykłady w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a warsztaty w Centrach Transferu Technologii tych uczelni oraz w Toruńskim Parku Technologicznym.
 
Spotkanie inaugurujące projekt rozpocznie się już dzisiaj, 8 października. Wykład i warsztaty „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska – co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” poprowadzi profesor Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda. Miejscem spotkania będzie Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu (sala nr 26). Wykład rozpocznie się o godzinie 10, a zaraz po nim – warsztaty o godzinie 12.
 
Spotkanie z Piotrem Moncarzem odbędzie się również 9 października. Wykład zaplanowano na godzinę 10 w auli Audytorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, natomiast warsztaty przeprowadzone zostaną o godzinie 12.30 w Sali C8 Regionalnego Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy alei prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.
 
Wśród zaplanowanych spotkań są także:
  • 17-18 grudnia 2018 r. – wykład dr Katarzyny Bachnik z Hult International Business School
  • 11-12 lutego 2019 r. – wykład Whitney Hischier z Uniwersytetu Berkeley oraz Haas School of Business
  • 7-11 kwietnia 2019 r. – wykład Ari Horie inwestującej w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab
Notki biograficzne wykładowców.

Źródło: Departament Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Transportu oraz Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.


dodano: 2018-10-08 06:59:40