Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
XIX Swiatowa Konferencja Gospodarcza Polonii


W dniach 1-3 października br. trwają obrady XIX Swiatowej Konferencji Gospodarczej Polonii. Inauguracja odbyła się w sobotę w Bibliotece Narodowej w Warszawie. W dniach 2-3 października br. kontynuowana będzie w Regionie Warmińsko-Mazurskim. Celem organizowanych Konferencji Gospodarczych Polonii jest rozwijanie międzynarodowej współpracy gospodarczej osób polskiego pochodzenia oraz powiązań miedzy krajami ich osiedlenia a Macierzą.Sobotnią Konferencję, największą debatę gospodarczą Polonii otworzyła Maria Olsson, Przewodnicząca
Fundacji Polonia Gospodarcza Swiata, a poprowadził Zbigniew Ludger Olszewski, Prezes Zarządu Fundacji (na zdjęciu powyżej). Uczestnikami konferencji są reprezentanci kilkudziesięciu krajów świata, którzy podczas debaty mają okazję do merytorycznego dialogu z władzami państwowymi i samorządowymi służącymi międzynarodowej współpracy gospodarczej. A podczas spotkań networkingowych i integracyjnych do wymiany wiedzy i doświadczenia oraz nawiązywania bezpośrednich kontaktów.

Otwartość formuły, bezpośredniość wypowiedzi, dialog z polskimi władzami w atmosferze "rodzinnego dyskursu" z troską o prestiż Polski i polskości, to wartości, które budują pożądane związki z Macierzą. W tegorocznej debacie uczestnicy konferencji mają też okazję zapoznania się z możliwościami i partnerskim współudziale Polonii Gospodarczej w planie unowocześnienia i rozwoju polskiej gospodarki.

Fot. Jerzy Byradodano: 2016-10-03 07:32:48