Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zachodniopomorskie "Złote Rybki"

"Złote Rybki", to jeden z najstarszych, nieprzerwanie trwających konkursów gospodarczych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, funkcjonuje od 1992 r. To jednocześnie wydarzenie podsumowujące najważniejsze regionalne inicjatywy o charakterze gospodarczym. Uroczysta gala konkursu, jak również Konkursu Animator Regionalnej Przedsiębiorczości 2016 odbyła się 9 listopada br. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Statuetki wręczył marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Jarosław Rzepa.Firmą roku został Jurassic Salmon z Dreżewa. Uruchomiony Zakład Chowu i Hodowli Ryb Jurassic Salmon w Janowie jest najnowocześniejszym oraz najbardziej technologicznie zaawansowanym obiektem przeznaczonym do hodowli łososia atlantyckiego. To także pierwszy na świecie obiekt wykorzystujący do tego celu zasolone wody geotermalne oraz trzeci prowadzący produkcję od jaja do osobnika dorosłego. Przedsiębiorstwo postało w maju 2013 roku.

Najlepszą Usługę Roku 2016 dostarczyła firma Enterprise Logistics ze Stargardu. Nagrodzona usługa to „Regularne linie POLSKA – NORWEGIA z kompleksową obsługą celną w ramach serwisu drobnicowego ENTERPRISE LOGISTICS”. System przesyłek drobnicowych Enterprise Logistics pomiędzy Polską a Norwegią realizowany jest w oparciu o sześć stałych połączeń drobnicowych, wychodzących z terminalu w Stargardzie. Dystrybucja 90% przesyłek na terenie Norwegii wykonywana jest bezpośrednio przez polskich kierowców. Serwis jest jednym z najbardziej wydajnych na rynku.

W kategorii Produkt Roku 2016 zwyciężyła firma Imperial z Białogardu, a nagrodzony produkt to oprawy oświetleniowe TUBIO. Produkty TUBIO to oprawy oświetleniowe o niezwykle nowoczesnym designie, aluminiowej obudowie, przystosowane pod energooszczędne źródła LED GU 10.

Inwestycję Roku 2016 przeprowadziła firma Jurassic Salmon z Dreżewa. To “Budowa basenów hodowlanych przykrytych nowoczesną halą o powierzchni 0,9 ha wraz z wodociągiem tłoczącym wodę geotermalną z odwiertu w Trzęsaczu”.

Zwycięzcami Konkursu Animator Regionalnej Przedsiębiorczości, który ma na celu wyróżnienie osób lub instytucji, które w sposób szczególny wykazują się aktywnością w dziedzinie rozwoju i promocji zachodniopomorskiej przedsiębiorczości zostały Drobimex Sp. z o.o., Szczecin oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego LEWIATAN.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. arch. ZPPZ Lewiatan


dodano: 2016-11-14 07:43:52