Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich e-maili!

Zagrożenia internetowe czyhają na internautów, w tym pracowników firm, na każdym kroku: na Facebooku, stronach internetowych, a nawet na skrzynce e-mailowej. Jak wskazuje Tomasz Pakulski z EmailLabs: Poczta elektroniczna narażona jest na ataki phishingowe znacznie częściej niż pozostałe kanały dystrybucji treści z powodu łatwości i znacznie tańszych kosztów przesyłu. Hakerzy mają prostą drogę do zainfekowania naszych komputerów. Wystarczy zebrać z naszych mediów społecznościowych bazy e-mailowe, aby następnie rozesłać fałszywy e-mail, poczekać aż pierwsze osoby dadzą się nabrać i wtedy już tylko czerpie się profity.
 
Więcej informacji o bezpieczeństwie skrzynek e-mail znajduje się w e-booku Zadbaj o bezpieczeństwo swoich e-maili wydanym przez EmailLabs.

E-book powstał z myślą o firmach, które chcą zgłębić kwestię bezpieczeństwa e-mail. Dowiesz się z niego:
  • czym jest phishing,
  • jak nie dać się nabrać,
  • jak poprawnie zabezpieczyć swoje serwery wysyłkowe,
  • jak zapobiec podglądaniu naszych e-maili w tzw. “locie”,
  •  jakie konsekwencje mogą mieć ataki phishingowe.
W ebooku znajdują się również wypowiedzi ekspertów branżowych w tym m.in. Macieja Budzicha z mediafun.pl, Michała Winkiela z Brand24, Roberta Marczaka z Woolet, Szymona Słowika z Takaoto.pro czy Jakuba Króla z Safelly. Dodatkowo, providerzy pocztowi podzielili się swoimi planami na 2018 rok.

 
Źródło: EmailLabs i do pobrania ebook Zadbaj o bezpieczeństwo swoich e-maili.
 

dodano: 2018-02-23 06:25:55